Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zeby #ortodoncja
Cześć, wahałam się czy robić sobie aparat i czy na 26lvl nie obciach tak staro. Każdy mnie tutaj zachęcał, że warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tam problem - czy to często się zdarza, czy iść na konsultacje do kolejnych ortodontów i zobaczyć co oni powiedzą? Czy ktoś miał podobną sytuację robiąc aparat po 25lvl?

Mam pokrzywione zęby, bez szczególnych anomalii (z punktu widzenia zwykłago człowieka widzącego jak się uśmiecham, może nie koniecznie ortodonty).
Babka powiedziała mi, że mam odkryte lekko szyjki przy niektórych zębach i nie wystarczy założyć aparat.
Zaproponowała:
- założyć aparat na górę
- poczekać miesiąc lub dwa
- zrobić kortykotomie u chirurga (nacinanie dziąseł i kości między wszystkimi zębami do szóstek)
- założyć jakiś drut (mostek?) między szóstkami na górze rozpychający
- zaczekać aż się zagoi i dokręcać aparat w międzyczasie
- założyć aparat na dół
- zrobić kortykotomie na wszystkie zęby na dół
- poczekać aż się zagoi i dokręcać aparat na dół

Czy ta kortykotomia faktycznie jest taka potrzebna? W dodatku trzeba aż tak to robić "na raty"?


---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6320737df6fb67b1c3750181
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
  • Odpowiedz
Nie znam się na takich klasycznych aparatach, ale myślę że warto się skonsultować z innym lekarzem. Ja miałam niewielki problem dolnymi z jedynkami schodzącymi się do wewnątrz i jedna babka proponowała mi 3 lata leczenia za 10k z różnymi dziwnymi przyrządami w paszczy. U innej babki okazało się że uda się wadę naprawić w 3 miesiące nakładkami + 1,5 roku noszenia retencji - cenowo wyszło mi jakieś 3,5k i w sumie było
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: No ja słysząc coś takiego na pewno bym skonsultowała z kimś innym bo brzmi jak skomplikowane, upierdliwe i bolesne leczenie xd

Co do wieku to się nie przejmuj, ja mam 27 i zakładałam 4 miesiące temu. Jak zapytałam babkę w klinice to powiedziała, że średni wiek ich pacjentów to około 30 lat. Przecież to zupełnie normalne i logiczne, jakiego dwudziestolatka bez karty płatniczej rodziców byłoby stać na taki wydatek xd
  • Odpowiedz
PrzyczajonaStara: Ja tylko dodam od siebię że solidniejsze pieniądze wpłyneły u mnie na konto jak miałem 23 lata (czyli po licencjacie jak zacząłem pracę), rok zbierałem na aparat Damon, wiec zalozylem jak mialem 24 lata. Teraz mam 25, i zdejme jak bede mial 26. Normalnie aparat ma mi "poszerzyć łuk", wyprostować ząbki i skorygować ustawienie szczęki. Jestem super zadowolony, bo od krzywego ustawienia zębów mocno mnie bolały + miałem duży problem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mam aparat też zakładany po 25. roku życia i moim zdaniem to normalny czas na zadbanie o zęby, ma się przynajmniej kasę i można się odmłodzić trochę, w sensie poczuć jak nastolatek xD No i zdecydowanie polecam się skonsultować jeszcze z jakimś specjalistą, może coś mniej skomplikowanego zaproponuje.
  • Odpowiedz