Wpis z mikrobloga

Czy ktoś sprzedaje same silniki centralne? Chciałem porównać ceny, czy jedyne co mi pozostaje to Bafang?
Obojętnie co, czy Shimano, Bosch czy Yamaha. Na allegro tego nie ma. Czy te silniki w odróżnieniu od Bafanga nie mają standardu i nie pasują wymiennie do ustandaryzowanych ram?
#ebike #bafang
  • 5
  • Odpowiedz
@kossmann: Silniki Shimano, Boscha czy Yamahy wymagają ram dedykowanych. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia rowerów z nimi i widać na pierwszy rzut oka, że to nie jest "normalna" rama.

Bafang jako silnik do "przeróbek" wejdzie w każdą ramę z lepszym bądź gorszym skutkiem. Bo rozumiem, że o przeróbce zwykłego roweru mówisz. Bo jeśli chodzi o kształt silnika dedykowanego to nawet Bafang ma wiele modeli, na które wystarczy spojrzeć i widać, że wymagają
  • Odpowiedz
Silniki Shimano, Boscha czy Yamahy wymagają ram dedykowanych. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia rowerów z nimi i widać na pierwszy rzut oka, że to nie jest "normalna" rama.

Bafang jako silnik do "przeróbek" wejdzie w każdą ramę z lepszym bądź gorszym skutkiem.


@xxx12321_new: wiesz może, czy jest jeden standard (albo chociaż kilka) montażowy dla silników pod dedykowane ramy?
Ceny Bafanga chociaż mogę sprawdzić na aliexpress. A tych innych, europejskich, producentów gdzie odszukać?
  • Odpowiedz
@kossmann: Nie ma chyba standardu mocowania, co silnik to inny montaż. Zobacz nawet silniki bafanga do których link wrzuciłem - każdy inny.
Poza tym, co za różnica skoro jak już zdążyłeś zauważyć - silników nie kupisz. Ram pod nie pewnie też nie.

Ja nigdy nie miałem problemu z suportem na kwadrat więc się wypowiadać nie będę.
A sam silnik jak każde urządzenie mechaniczne wymaga serwisu i dostępu do części zamiennych. W
  • Odpowiedz