Wpis z mikrobloga

Ktoś modyfikował rower na ebike i podzieli się wrażeniami?
Zbliża się zima, więc będę polował na fajniejsze ceny, i chce przerobić moją Meride Big Seven 300 (2 letnia, z przebiegiem 50km) na ebike, żeby odstawić samochód/motocykl na dojazdy do pracy, czy luźne wypady żeby odpocząć.
Jeżeli tak, to korzystaliście z firmy ebiker? Moja wiedza nt. rowerów kończy się na wymianie płynu hamulcowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ebike #rower
  • 5
@drgamidyga:

Składałem bez zestawu i jest trochę roboty z elektryką (lutowanie kabli) i mechaniką (mocowanie wszytkiego do roweru).

Przy zestawie powinieneś mieć kable na gotowo i wszytko jest w tej obudowie przykręcone w gwinty pod bidon. Roboty bedzie tyle co przy wymianie koła, koszyka bidonu i manetki.

Chyba wszytkie tanie silniki w koło są podobne jakościowo. Sterowniki też - z tym że te najtańsze kiepsko obsługują czujnik obrotu korby i lepiej
Sterowniki też - z tym że te najtańsze kiepsko obsługują czujnik obrotu korby i lepiej się sprawują na manetce.


@eeemil: przy silniku mid-drive chyba nie ma to znaczenia? Tzn. czujnik już wbudowany powinien być?
przy silniku mid-drive chyba nie ma to znaczenia? Tzn. czujnik już wbudowany powinien być?


@kossmann:
Tak i tak.
Lepsze midrives i tani TSDZ2 mają w ogóle czujnik nacisku i wszytko jest "naturalne".
@eeemil:

Oś napędu nie jest przystosowana do skakania na rowerze oraz opierania całej masy rowerzysty na pedałach!

taką ciekawostkę znalazłem w opisie do TSDZ2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)