Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że mam wolne środki do zainwestowania, mieszkam w małej kawalerce, nie gotuje w domu, nie prasuję, nie mam TV, odkurzacza, HIFI, konsol, czy są jakieś "powerbanki" z automatyką do ładowania w 2 taryfie, zasilające mieszkanie w okresie droższej taryfy.

Jedynymi odbiorami są:
- lodówka,
- sporadycznie indukcja
- pomijalne: smartfon, laptop(nie gram), kilka łańcuchów led do słabego oświetlenia mieszkania wieczorem, prałbym w 2 taryfie

A może do takiego "powerbanka" można zestawić jeszcze PV i całkowicie odłączyć się od sieci?

#pytanie #elektrotechnika #oszczedzanie #mieszkanie #finanse
#elektryka
  • 3
  • Odpowiedz
@VoMax:

Podłączam taką stację do sieci przez czasówkę ustawioną na godziny II taryfy do stacji włączam lodówkę, która mam nadzieję nie wyzionie ducha?
Niby oszczędność niewielka, ale mam fajny sprzęt na wszelki wypadek.
  • Odpowiedz
@drzewostan ekonomicznie raczej sensu nie ma chyba że zbudujesz to na jakiś akumulatorach żelowych ale na to nie ma mejsca albo jakimiś z odzysku. Jezeli masz małe zużycie to i tak ponad 30zl miesięcznie to opłaty stałe więc pozostaje jakieś 50zl opłat zmiennych z których możesz zejść co ma średni sens ekonomiczny.

Od siebie polecam kupić coś mniejszego i w innym celu, sam mam ecoflow river o wadze 5kg. W domu może
  • Odpowiedz