Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu spodobało mi się robienie zdjęć, na razie działam na jakiejś prehistorycznej lustrzance nikon'a którą pożyczyłem. Planuje zakupić sprzęt, raczej używany, do ceny ok 2000-2500zł. W oko wpadł mi Canon 77D (lustrzanka) i Olympus OM-D E-M10 MARK IV (bez lusterkowy). Od aparatu oczekuje, że umożliwi robienie przyzwoitych zdjęć ale również kręcenia wideo (Olympus nie ma złącza na mikrofon). Jak myślicie, za czym powinienem się rozglądać? Może mecie jakieś konkretne modele do polecenia?
#fotografia #aparat #canon #olympus
  • 4
@wyinwidualizowany: proszę pana, za 2000 PLN da się wyrwać Canona 200D z dwoma obiektywami, lub M50 który jest rozwiązaniem nowszym technologicznie, ale droższym ze względu na budowę obiektywów. Co do reszty się nie wypowiem, ale standard Sony alfa o ile lepszy o tyle droższy, więc jako amator powinien Pan być zadowolony na razie z takiego rozwiązania
@wyinwidualizowany: jestem posiadaczem tego Olympusa tylko MARK III, i jeśli chodzi o kręcenie wideo to jest super ze względu na stabilizację. Jedyny minus to ekran który się nie obraca o 360 stopni ale w MARK IV chyba to zmienili, brak złącza na mikrofon rzeczywiście jest upierdliwy, ale wbudowany spokojnie sobie dawał radę zarówno w domu jak i plenerze. Co do zdjęć to jestem bardzo zadowolony chociaż tutaj nie mam zupełnie porównania