Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Czy ktoś z Was bawił się w robienie podpinki do hamaka ze śpiwora typu "koperta"? Jest sporo podpowiedzi i instrukcji w necie, ale może jakieś rady z pierwszej ręki? Sam będę pewnie improwizował.

I tak, wiem – nie warto się bawić takie coś, dołóż 500 zł i kup Lesovika. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#biwakowanie #hamak #hamakboners #bushcraft #outdoor #diy #spiwor
Pobierz peanut_whu - Czy ktoś z Was bawił się w robienie podpinki do hamaka ze śpiwora typu "...
źródło: comment_1662970343RDn4Z6YpjH2kGrpzoXIHVp.jpg
  • 12
@peanut_whu:
Ja mam podpinkę od DD hammocks już dwa lata i świetnie się sprawdza, polecam. Śpiwora nigdy tak nie dociągniesz i nie dopasujesz pod hamakiem. Będzie ci podwiewało. A i tak i tak musisz dołożyć do hamaka cięciwę
@peanut_whu: ja robiłem, na dłuższych bokach przyszyte z 6 tuneli z materiału 10x4cm na gumosznurek 5mm, więc cała podpinka wisi na dwóch gumosznurkach za te tunele. Ważne aby podpinka wisiała stosunkowo wysoko, ja zaczepiam za taśmy na drzewie, albo gdzieś w połowie między drzewem a samym hamakiem.
Plus po dwa gumosznurki 2mm które naciągają samą podpinkę za rogi, one już zaczepione tam gdzie hamak.
Leże po przekątnej więc naciągam podpinkę i
@donkamillo90: ja mam materacyk - chciałem matę samopompującą ale okazują się cięższe niż materace - wydaje mi się również że większa ilość pomiędzy "podłogą" a tobą = lepsza izolacja (...ale mogę bredzić. Dodatkowo pewnie zależy to od materiałów/technologii)
@peanut_whu: nie wiem czy warto kombinować skoro tu chodzi o Twój komfort termiczny. Sam używam Wydrełki, płaciłem koło 400 zika a dobry śpiwór to ponad 200 zł + przerobienie.