Wpis z mikrobloga

@s-a-m: to wiadomo, ale konstrukcja pytania "bez A czy bez B?" implikuje, że jeśli wybiorę "bez A", to "z B", a jeśli "z B", to "bez A". Czyli bez gazu i z wami, lub bez was i z gazem.
  • Odpowiedz
@s-a-m: No właśnie czyli to tłumaczenie (albo oryginalna wypowiedź) nie ma sensu.

Wybieram życie bez gazu czy bez was? wybieram bez was czyli z gazem. Tak to zostało przedstawione
  • Odpowiedz
@Pshybysz: Tłumaczenie jest wierne - patrz oryginał poniżej. Faktycznie nie zwróciłem wcześniej uwagi na dziwną konstrukcję logiczną tych zdań, bo jakby nie było dla każdego oczywista jest intencja i tak to czyta, ale jak się człowiek zastanowi...

@ernix: Nie spłycaj kwestii życia i śmierci narodu do durnych gierek politycznych po/pis. Nie ten kaliber problemu i nie ta kategoria moralnych dylematów. Wtrącanie tu przedwyborczej polityki jest po prostu niesmaczne.
vipe - @Pshybysz: Tłumaczenie jest wierne - patrz oryginał poniżej. Faktycznie nie zw...

źródło: comment_1663022430fKVQAKAK4VLVLLHeyDoiif.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@vipe: to jak, zmarźlaczki, nałożycie sweterki w zimę, czy powiecie, że zimno i lepiej niech orki mordują Ukraińców, byleby gaz odkręcili?

Ja bym się dwoma rękoma podpisał pod słowami prezydenta Zełenskiego i mam nadzieję, że podobnie jest z większością Polaków
  • Odpowiedz
@freelook: Niepowszechny fakt, ale każdy aktor zaczynający przygodę w kinie jest zabierany na badania predyspozycji i potem ew. szykowany na głowę narodu. Kennedy też był aktorem, to nie może być przypadek. U nas do roli prezydenta szykowali m. in. Adamczyka, ale wolał zostać papieżem. Następny w kolejce jest Karolak. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czyli woli umrzeć z głodu? Nie potrzeba pocisków żeby wykończyć kraj. 5 mln ludzi uciekło. Nie ważne jak się zakończy wojna, a może będzie trwała kolejne 8 lat, to Putin zdestabilizował Ukrainę na dziesięciolecie.
  • Odpowiedz
@Trelik: a Rosję na o wiele dłużej, tylko Ukraina będzie miała wsparcie państw zachodnich, a Rosja pasożyta, który tylko czeka, żeby czerpać korzyści ze słabej Rosji (Chiny), dlatego Rosja też nie upadnie całkowicie (USA na to nie pozwoli)
  • Odpowiedz