Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #mechanika #januszemechaniki #samochody #opel #cytrynigumiak #oszukujo

Tak wygląda naprawiona cieknąca uszczelka chłodniczki oleju przez „mechanika”. Na fakturze mam nowe oryginalne uszczelki, w takim razie w jakim celu ten silikon? Skąd zdjęcie -Chłodniczka po paru miesiącach zaczęla cieknąć więc oddałem do innego mechaniki specjalizującego się tylko w Oplach i wysłał mi zdjęcia. W komentarzu drugie zdjęcie. Myślicie że zostały stare uszczelki i nawalone silikonu?
l3cho - #mechanikasamochodowa #mechanika #januszemechaniki #samochody #opel #cytrynig...

źródło: comment_1662875683ajbv0Egotn7upHOovzBOEK.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@l3cho: masz nauczkę. Ja oddaje tylko do warsztatów specjalizujących się w danych markach. Jest drożej, ale np masz wszystkie naprawy u nich w systemie. Przy sprzedaży kupujący może sobie sprawdzić, dzwoniąc do warsztatu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@l3cho: producenci czy w ASO też stosują takie uszczelki i są bardzo dobre a to wygląda, jakby ktoś kto to robił - po prostu zapomniał to odtłuścic przed nałożeniem uszczelki... i wszystko byłoby ok
Ale po co silikon na fabryczna uszczelkę?


@l3cho: Może chciał zrobić za dobrze. Ale silikon na gumowych uszczelkach to więcej szkody zrobi niż pożytku, bo przez jego nadmiar zacznie wypychać uszczelkę z rowka... Poprawienie poślizgu przez silikon też to ułatwi.