Wpis z mikrobloga

@elwino: 15k brutto to 10,5k netto. Drugi próg jest naliczany od kwoty, która się w nim znajduje, wszystko poniżej jest liczone z kwota wolną od podatku i stawką pierwszego progu. Wracajcie do szkoły programiści 15k i przestańcie siać tu jakieś #!$%@?.
  • Odpowiedz
@etutuit: No typie widać ze porządnej wypłaty na oczy nie widziałeś. Chłop ma 15k brutto, zakładam ze do lipcowej wypłaty był na pierwszym progu, od sierpnia wskoczył na drugi próg i z 10,5k zrobiło się 7,5k proste (chociaż według kalkulatora wynagrodzeń powinno być ok 8,1k, wiec może to 15k było zaokrąglone)
  • Odpowiedz
@elwino: @wo0jtek: w takim wypadku jeżeli wasz ból wynika z tego, ze dostałeś swoją kasę wcześniej w tym roku to masz specjalny formularz do wypełnienia żeby trzymali tę kasę za ciebie i przyznawali równe wypłaty przez cały rok. Ból dupy o ponad 50% podatków jest nieuzasadniony w tym przypadku, bo aż takich podatków nie ma.
  • Odpowiedz
@wo0jtek: Pocieszę Cię, że jesteś w najgorszym punkcie.

Na trzydziestokrotność ZUSu się nie łapiesz, a drugi próg nadal wchodzi relatywnie szybko ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


  • Odpowiedz
Każda bezrobotna samotna matka wzięta za żonę to +120k do wejścia w drugi próg i 4k w gotówce per bombelek.


@grv_: żona u bombelki to ogromne wydatki, większe niż podatek, ale mniejsza z tym

Od kiedy w Polsce można mieć kilka żon i się razem z nimi rozliczać?
  • Odpowiedz
Zabawne że wszyscy zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy a jak jest error aplikacji biedronki to widzę dokładnie te same Nicki ( ͡º ͜ʖ͡º)


@AlfredoDiStefano: kilkadziesiąt to nie zarabiam, ale sporo. Chodzę do biedronki, bo to najbliższy tani sklep. Po co mam chodzić do drogiego? Żeby mniej zostało na ciekawsze przyjemności niż jedzenie?
  • Odpowiedz
@dzek: Nie wiem, dopiero zaczynam w kwestii matrymonialnej optymalizacji podatkowej, ale widzę potencjał w tej branży. Skoro można zameldować 120 osób pod jednym adresem i wystąpić o dodatek na ogrzewanie, to i z żonami jakoś się powinno udać. Dietę czokoszokową uwzględniłem w wyliczeniach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz