Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuje obecnie w winforms, bez żadnych wzorców, ormow, code review, testów jednostkowych, ogólnie bez niczego. Ludzie, atmosfera są super - jest lekko, bez terminow, stresu, itd. Praca przyjemna i fajna, i absolutnie nie rozwijająca.
To moje pierwsze i jedyne doświadczenie w IT, pracuje tu ponad rok.

Dostałem ofertę pracy w małej firmie (sprawiającej bardzo "ludzkie", przyjemne wrażenie) w WPF, ze wzorcami, mikroserwisami, chmura, oraz code review, testami.

Oraz dostałem druga oferte, na fullstacka w asp net, w wielkim korpo, które wręcz mnie obrzydziło z samej rozmowy rekrutacyjnej. Miałem wrażenie że to miejsce, w którym człowiek jest niczym obrabiarka cnc u mechanika, przedmiot.

Nie wiem co robić. Nie chcę iść do kołchozu, nie mam do tego psychiki mówiąc szczerze. Ale czuję, że to jedyna opcja na rozwój i boje się tego odrzucic. Do małych firm na ASP raczej nie chcą bez komercyjnego doświadczenie w tym (mam tylko własne projekty, a i tak na 90% rozmów nikt nawet nie zagląda na gh). Z drugiej strony iść do innej firmy, żeby robić wpf czyli następna martwa technologie to chyba cienki pomysł. Z trzeciej - jednak wpf to mvvm, jest orm, są testy, są code review, więc i tak się czegoś nauczę.

Ogólnie boje się że jeśli teraz nie zdobędę pracy w czymś co mnie rozwinie, to wypadne z obiegu niedługo.. niby zdobyłem taka pracę, ale wiem, że nie dam rady w typowym korpo. Nie chodzi tu o konieczność edukacji po pracy. Chodzi typowo o relacje międzyludzkie i atmosferę.

Doradzicie mi coś? Za cholerę nie wiem co robic..

#pracait #csharp #programowanie #aspnet #winforms #wpf

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #631a6aa3ca8dcba1dc1bd245
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 5
  • Odpowiedz
Dostałem ofertę pracy w małej firmie (sprawiającej bardzo "ludzkie", przyjemne wrażenie) w WPF, ze wzorcami, mikroserwisami, chmura, oraz code review, testami


@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli to jest mała firma to tego pewnie i tak nie będzie. A nawet jeśli to w minimalnej formie. Więc tym bardziej jest to idealna sytuacja żeby zmienić pracę i zdobywać nowe doświadczenia.
Sam miałem podobnie i w pierwszej robocie siedziałem za długo, głównie właśnie przez atmosferę i super
  • Odpowiedz
Ja bym w korpo szedł i webówki. Jak nie spodoba się, to zawsze projekt albo firmę za dwa lata znowu zmienisz. WPF to emeryt, a z najlepszymi praktykami to zawsze tak gadają, żeby jelenia złapać, inaczej pies z kulawą nogą by nie wziął. Jak widać działa, skoro Ty się jeszcze zastanawiasz.
  • Odpowiedz