Wpis z mikrobloga

@tekst123: Po pierwsze finasteryd nie spowoduje że z kogoś łysiejącego nagle wyrośnie Ci bujna czupryna. Zwykle SPOWALNIA wypadanie włosów, prowadzi do niewielkiego odrostu ALE raczej nie polepszy znacząco ilości włosów.
Po drugie ma mnóstwo skutków ubocznych, przez co np. ja zaprzestałem brania. A miałem dwa podejścia po około pół roku każde.

A co do ceny to był swego czasu FINAHIT, po około 2-3zł za opakowanie ;d
@cebularz_szkorbutnikowy: Tak, finasteryd jednie spowalnia, nie blokuje wypadanie włosów, ale w większości przypadków jest to spowolnienie do tak drastycznego stopnia, że nawet w badaniach 5-10 letnich u 90% badanych linia włosów nie uległa pogorszeniu

jedyne skutki uboczne jakie powoduje finasteryd to problemy z libido, erekcją, (ok. 1%) oraz w bardzo rzadkich przypadkach ginekomastie (ok 0.1%), które swoją droga odchodzą po zaprzestaniu brania leku
@dizzy126: No właśnie ssri. Asentra. Na razie tylko jedno opakowanie na miesiąc czasu, no ale zdziwiłem się i tak, że takie to tanie.
Generalnie wzbraniałem się przed ssri bo dużo złego się naczytałem, nawet pamiętam, że ty mi pisałeś jak to na ciebie działało. No ale psychiatra nic innego nie chciał wypisać, powiedział, ze na depresję plus lęki to tylko ssri albo benzo, ale benzo mi nie da bo uzależnia. Sram
@Overthefear: No to mi dał jakieś droższe chyba, nic nie pomogło i tylko zaszkodziło, podobno wielu osobom to nie pomaga. Może dlatego tanie. No mam znajomego co bierze na coś innego ssri i na niego świetnie działa. Każdy jest inny, ale jeśli będzie ci szkodzić to od razu zgłoś, ja nie zgłosiłem tylko brałem czekając na pozytywne efekty rozwalając organizm.
@dizzy126: a ile czasu brałeś? On mi powiedział, że pierwsze 3 tygodnie będzie sie organizm przyzwyczajał i może być kiepsko. U mnie jest taki problem, że mój mózg jest bardzo podatny na sugestię i jak sie tyle złego naczytalem o ssri to na bank wszystkie skutki uboczne u mnie wystąpią( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale wiadomo, pewnie big pharma klamie zeby dobre chłopaki stracily i wlosy i peniska


@tekst123: Akurat w USA jeśli chodzi o finasteryd w leku o nazwie Propecia to producent wypłacił już miliony dolarów odszkodowań użytkownikom za niedostateczne informowanie o skutkach ubocznych. Oraz konsumenci wymusili na producencie zawarcie w ulotce informacji że lek może powodowac skutki uboczne długo utrzymujące się nawet po odstawieniu leku (w sferze seksualnej). I widać ludzie potrafili zawalczyć