Wpis z mikrobloga

Są jakieś skuteczne domowe sposoby zwalczania kamienia nazębnego? Byłem nie dawno u dentysty i tak ta zęby mam zdrowe a średnio mi się widzi wydawać 300zł co chwila tylko w tym celu. Google wypluwa głównie sponsorowane artykuły
Inb4 tak myję zęby 2 razy dziennie
#stomatologia #dentysta #zeby #zdrowie
  • 17
  • Odpowiedz
@Meserole: a oprócz mycia nitkujesz zęby? Poza tym higienizację trzeba robić co 6-12 miesięcy, to zależy od jakości prowadzonej przez Ciebie higieny. A druga kwestia - poproś higienistkę na higienizacji niech Ci zrobi instruktaż higieny.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: z nici nie korzystałem ale widzę że będę musiał zacząć a co sądzisz na temat szałwii? bzdura czy może warto spróbować?
Napar z szałwii jest również skutecznym środkiem do walki z kamieniem nazębnym. Można go przygotować zarówno z suszonej szałwii, jak i świeżej. Sporządzonym naparem należy płukać jamę ustną 3-4 minuty. Czynność warto powtarzać codziennie, przez okres co najmniej tygodnia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Meserole: higiena po każdym posiłku - odczekaj około pół godziny i jazda :
1 nitkowanie
2 irygator
3 szczotkowanie minimum 4 minuty

Staraj się za każdym razem nie pomijać żadnego punktu. Jak jesz na mieście to może być problem, ale umyj wtedy zaraz po powrocie do domu. Praca/szkoła to nie wymówka, łazienki tam raczej są. Jak będziesz systematyczny to efekty pojawią się bankowo.

Edit. Jeśli zaniedbasz i pojawi się kamień, to
  • Odpowiedz
@forest23: Dlatego punkt 4 płyn do płukania są nawet takie malutkie butelki 50/75ml i ja je potem zachowuje. Nawet 2/3 miesiące dużą napełniam i korzystam ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak w pracy robiłem, płyn siku i potem wypluwasz czasami do kibla czasami do kranu, bo #!$%@? w opinie innych xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DrumBass: płyn nie zastępuje szczotkowania ale jest dobrym uzupełnieniem, a zamiennikiem w ostateczności, lepsze niż nic. Można jeszcze dorzucić gumy z xylitolem.
  • Odpowiedz