Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Czemu Sony skoro tak im zalezy na tym zeby gracze mieli CODa samo nie zainwestuje w podobne nowe ip?

Cod to z roku na rok coraz wiekszy wtórny szajs aż sie prosi zeby im ukraść z tego tortu, czyzby wszystkie ich studia nie byly w stanie zrobić dobrego fpsa wojennego?

Dodatkowo p***e tez na wszystkich frajerow ktorzy kupia nowego coda w cenie premierowej

#ps5 #ps4 #gry
  • 38
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson: Właśnie, żę BFowi się to udało, zobacz taki BF3/4 były grami, które detronizowały tamtejsze odsłone CODa. Tylko problem był taki, że po BF tym z pierwszej wojny światowej twórcy sami nie bardzo wiedzieli, w jaką stronę pójść, i z unikatowego w pewien sposób podejścia do FPSów z właśnie częsci 3 i 4 poszli w skopiowanie coda ale na większych mapach, przez co nie mamy już BFa, tylko kopię CODa
  • Odpowiedz
@grzysztof:

Czemu Sony skoro tak im zalezy na tym zeby gracze mieli CODa samo nie zainwestuje w podobne nowe ip?

A co to zmieni, skoro to nie będzie CoD?

Cod to z roku na rok coraz wiekszy wtórny szajs aż sie prosi zeby im ukraść z
  • Odpowiedz
@Smol_PP: Ja złożyłem preorder za 359zł i nie żałuje. Ta gra to będzie git w tym roku z fps i każdy o tym wie. Tylko tak jak wyżej napisał jeden, że codziarze to betoniarze tak samo jak soniarze co tylko uznają exy za dobre gry i jak foto pokazują to tak by były ostatnie grane gry to tylko Sony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu im
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzysztof: wymówki, że jak nie nazywa się Call of Duty to nikogo nie zainteresuje może by miały sens w 2010 roku, ale nie w 2022 gdzie praktycznie wszystkie najpopularniejsze fpsy multi są F2P ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale jakąś wymówkę trzeba wymyślić, żeby samemu sobie wmówić, że COD to hurr zakała gamingu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wymówki, że jak nie nazywa się Call of Duty to nikogo nie zainteresuje może by miały sens w 2010 roku, ale nie w 2022 gdzie praktycznie wszystkie najpopularniejsze fpsy multi są F2P ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Beeercik: nie chodzi o to, że jak coś nie jest CODem to się nie sprzeda, tylko że jak coś jest CODem to się sprzeda, tylko za sam fakt bycia CODem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cinkito: No to niech CoD robi swoją sprzedaż, a inne gry niech robią swoją, jakiż to problem?

Ja Cody gram tylko single, multi mnie zawsze odrzucało i wolałem rozgrywkę z Battlefieldów.

Podobnie jest z Fifą, która od kilku lat jest okrutnie zła, ale to Fifa i co roku ma swoich zwolenników.
Tylko w przypadku Fify problemem dla stworzenia alternatywy jest ekskluzywność licencji (i ich kosmiczne ceny) a w przypadku FPSa wystarczy stworzyć po prostu dobrego FPSa, żeby też ugryźć jakiś
  • Odpowiedz
No to niech CoD robi swoją sprzedaż, a inne gry niech robią swoją, jakiż to problem?

w przypadku FPSa wystarczy stworzyć po prostu dobrego FPSa, żeby też ugryźć jakiś kawałek tortu.


@Beeercik: problem jest żaden (to znaczy skoro inni tego nie robią, to najwidoczniej problem jakiś jest), tylko nawet jak stworzysz dobrego FPSa, a np. na PSie zabraknie CODa, to Sony straci masę hajsu, bo odpłyną ludzie, którzy chcą grać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cinkito: A może to właśnie szansa dla Sony, żeby w te 3 lata (do końca umowy na Coda) stworzyć grę, która zatrzyma chociaż część z tych, którzy dotychczas na oczy widzieli tylko kolofdiuti.

A wydaje mi się, że ten brak alternatywy jest większym problemem niż przywiązanie do marki ¯\_(ツ)_/¯

No ale dla mnie lepiej, żeby nie szli w klona Coda, nie przepadam za gameplayem w stylu 'przyspieszmy wszystko 1,5x bo
  • Odpowiedz
A może to właśnie szansa dla Sony, żeby w te 3 lata (do końca umowy na Coda) stworzyć grę, która zatrzyma chociaż część z tych, którzy dotychczas na oczy widzieli tylko kolofdiuti.

A wydaje mi się, że ten brak alternatywy jest większym problemem niż przywiązanie do marki ¯_(ツ)_/¯

No ale dla mnie lepiej, żeby nie szli w klona Coda, nie przepadam za gameplayem w stylu 'przyspieszmy wszystko 1,5x bo tak się teraz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cinkito: No słabe, ale wydali te 70 miliardów po to, żeby ekskluzywnością gier Acti przyciągnąć ludzi do ekosystemu Xboxa, inaczej pewnie by im się ten deal nie opłacał.

Zresztą jeśli to wszystko co mówią to prawda, to MS wcale nie chciał odcinać IP od PlayStation, po prostu Sony nie chce zapłacić odpowiednio dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No słabe, ale wydali te 70 miliardów po to, żeby ekskluzywnością gier Acti przyciągnąć ludzi do ekosystemu Xboxa, inaczej pewnie by im się ten deal nie opłacał.


@Beeercik: gdyby tylko te 70 miliardów można było wydać jakoś inaczej, na przykład na tworzenie nowych gier, zamiast podkupowanie wydawców xD

Zresztą jeśli to wszystko co mówią to prawda, to MS wcale nie chciał odcinać IP od PlayStation, po prostu Sony nie chce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
gdyby tylko te 70 miliardów można było wydać jakoś inaczej, na przykład na tworzenie nowych gier, zamiast podkupowanie wydawców xD


@Cinkito:

Nowe IP może się nie przyjąć i być flopem finansowym, a jak sam wspomniałeś taki COD, czy Diablo, Starcraft albo Wow to są samosprzedające się gry, bez względu jakość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A czy dzięki temu przejęciu ta jakość wzrośnie, spadnie czy się utrzyma
  • Odpowiedz
Nowe IP może się nie przyjąć i być flopem finansowym, a jak sam wspomniałeś taki COD, czy Diablo, Starcraft albo Wow to są samosprzedające się gry, bez względu jakość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A czy dzięki temu przejęciu ta jakość wzrośnie, spadnie czy się utrzyma to zobaczymy za te kilka lat


@Beeercik: aha, czyli Sony niech sobie robi nowe IP, a to że MS prowadzi do konsolidacji rynku, to już problem nie jest. Trochę śmiesznie brzmią słowa o "play anywhere" w kontekście odcinania konkurencji od IP, gdzie te są dostępne od kilkunastu albo i więcej lat.

Zakładam, że to nie koniec negocjacji i obaj liczą, że drugiemu w końcu
  • Odpowiedz
@Beeercik: a czy ja napisałem, że MS nie robi nowych IP? Tu chodziło konkretnie o CODa, którego MS nie ma i kupuje (między innymi) za 70 mld, jednocześnie psując i tak już zepsuty rynek. MS tez przecież mógł sobie konkurencje dla gierek Acti zrobić, skoro to takie łatwe. Środki maja.
  • Odpowiedz
@grzysztof: Myślę, że jakby ktoś stworzył klona, takiego 1 do 1 w rozwiązaniach i mechanikach, to i tak ludzie by dalej grali w CoDa - bo CoD to CoD. Marka, przywiązanie itd. Więc jest spore ryzyko, że to nie wypali, a koszty takiej produkcji byłyby ogromne - CoD ma bardzo duży budżet, mimo tego że ma krótką kampanię i dosyć mało map na multi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cinkito: No tak, ale pytanie czy gdyby Sony dysponowało takim sianem to samo by nie ruszyło na zakupy.
Pewnie znamy odpowiedź ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz