Wpis z mikrobloga

@Socek: Mam pytanie:) Tak trochę bardziej prywatnie bo napisałeś w jednym wykopie ,że jesteś programistą.

Co prawda "bez wykształcenia" ale wciąż Programistą ;-) Czyli pracujesz jako ktoś... kim ja chciałbym kiedyś być :)

Jakie są minimalne "progi" wejścia do programowania ?

Chodzi mi o stanowisko "młodszy programista" dowolnego języka :)

Jakich pytań można się spodziewać na ew. umowie o pracę ?:)

Jak z zarobkami w branży, czy możesz napisać coś ogólnie o sobie - np. w jakim języku i na jaką platformę programujesz, jak sam zostałes programistą mimo braku "magicznego papierka" etc. :)

Byłbym baaaardzo wdzięczny za odpowiedź, gdyż sam chciałbym najdalej za rok aspirować na jakieś stanowisko tego typu :)

Ew. niebawem wziąć się za jakieś zlecenia przez internet :)

Pozdrawiam serdecznie :)
  • 4
@Socek: hmm, nic nie mam do dodania :)

Fajny post, chyba w przyszłym roku zaatakuję jakąś firmę :-D

Fajnie motywuje :)

Hmm, jednak jak chodzi o pytania: (nie odpowiedziałeś na JEDNO ) :)

Mianowicie: czy są jakieś przykładowe zagadnienia które wypadałoby znać i być z nich przygotowanym na każdą rozmowę kwalifikacyjną ?

Nie wiem... jakieś podstawowe sortowania, jakieś podobne elementarne zagadnienia czy bardziej pytania-haki czy coś jeszcze ?:)

Serdecznie pozdrawiam i
Raczej nie ma standardowych zagadnień. Są pytania jak na każdej innej rozmowie o pracę (typu najdurniejszych i najrozsądniejszych). To wszystko zależy od tego na jakiego programistę chcesz startować i w jakich technologiach pracować. Nie ma "podstawowego minimum", które każdy programista musi znać aby być programistą. Wybierz sobie język i technologię i szkól się w niej.