Wpis z mikrobloga

Mam pytanie czy wg Was w HP były kiedyś jakieś inteligentne osoby, mam na myśli wiedzę ogólną, sposób wypowiedzi, zasób słownictwa, ogólne obycie? Takie osoby których nie masz poczucia zażenowani ajak słuchasz.

Moje typy: Olka, Martyna,Sara, Maurycy, może Marcin
Więcej nie kojarzę a to i tak naciągane
#hotelparadise
  • 19
  • Odpowiedz
@Rosalinea: W pierwszej edycji Łukaszów było trzech: Blondino, Alkochad i taki wysoki, spokojny brunet który był w parze z Martyną ale szybko odpadł i już nie wrócił.
  • Odpowiedz
@Alkmena: cechy o których piszesz w dużej mierze zależą od wykształcenia i środowiska z jakiego się pochodzi. Nie zawsze są wyznacznikami inteligencji. U uczestników HP z inteligencją ogólnie jest ok. Jeżeli chodzi o obycie i elokwencję, to mi pod tym kątem podobała się Martyna, Sara z trójki, Maurycy, Luiza, Skoczek, Laura, Monika, Mikołaj, Maciek. Osoby inteligentne ale z toksycznymi zachowaniami, to napewno Jay i Eliza, Launo. Ludzie mają różne wyobrażenia
  • Odpowiedz
@Karynka2_0: Ja dziwię się że nikt nie traktuje Vanessy jako inteligentnej (chyba przez pryzmat wyglądu) - ale powiedzmy sobie szczerze - jest elokwentna, ładnie się wysławia i ma bogate słownictwo, a do tego ma klasę i poukładane w głowie. Przyszła do programu, zrobiła dobrą reklamę swojego biznesu i elo:)
  • Odpowiedz
@Karynka2_0: z jednej strony tak ale z drugiej to pamięć jest jedną ze składowych inteligencji i stąd też osoby inteligentne zazwyczaj mają większą wiedzę ogólna bo lepiej zapamiętują informacje które każdy miał w szkole, z którymi ludzie stykają się na co dzień. Więc jak ktoś ma znaczne braki w wiedzy ogólnej to dla mnie już ciężko nazwać taką osobę nad wyraz inteligentna. Dla mnie top to zdecydowanie Skoczek, Sara, Marcin
  • Odpowiedz
@Lolek1011: są też różne rodzaje pamięci, podobnie jak inteligencji ;) ale wracając do pamięci, to okazuje się, że szympansy mogą mieć lepszą pamięć od ludzi. W każdym razie są badania, w których z testami pamięciowymi właśnie szympansy radziły sobie zdecydowanie lepiej. Czyni je to bardziej inteligentnymi? ;) No nie :)
  • Odpowiedz
@Lolek1011: bo jak sama pisałaś jest jedną ze składowych. IQ rozumiem jako pewną sumę tych składowych. Test inteligencji WAIS jest chyba najczęściej stosowany. On bada różne zdolności poznawcze i oprócz ogólnego IQ pozwala na sprawdzenie mocniejszych i słabszych stron osoby. Pamięć może być wyznacznikiem wysokiej inteligencji ale nie musi. Poza tym nie mamy za bardzo wpływu na to, które informacje akurat wyrzuci nasz mózg jeżeli przez jakiś czas pewnych informacji
  • Odpowiedz
@Karynka2_0: i to jest odpowiedź która szanuje :-) tak wiscy waisy i inne właśnie badają tez pamięć. Jeśli chodzi o wiedzę ogólna to nie myślałam akurat o quizie bo wiadomo że to specyficzna sytuacja ale raczej o rozmowach uczestników gdzie np podniecają się tym że ktoś zna daty wojen światowych itp.. to jest akurat wiedzą którą jest powtarzana wielokrotnie w ciągu życia przeciętnego Polaka a nie jakaś jednorazowa i wydaje
  • Odpowiedz