Wpis z mikrobloga

DAX Futures - uciekający pociąg na południe?
Trzeci spadkowy tydzień z rzędu i coraz bliżej do lipcowego dołka. Już teraz widać mocniejsze szarpnięcia popytu, ale test wsparcia wydaje się nieuchronny.

Mimo widocznych długich górnych cieni, to był dobry tydzień dla krótkich pozycji. Rynek idealnie podszedł do linii szyi RGR opisywanej tydzień temu (13149) i można było się z powodzeniem zapakować na ponad 500 punktowy rajd w dół. To co pozwoliło zająć pozycję w zakończonym tygodniu będzie jednak problemem na kolejne sesje, ponieważ nowe shorty nie mają obecnie żadnego taniego miejsca do postawienia stoplossa. Schowanie go nad minimami z piątku wymagałoby aż 500 punktów, więc szczęścia trzeba będzie szukać intraday, albo pogodzić się z tym, że jeśli się nie wskoczyło tanio to pozostanie stanie z boku. Trochę żal, ale nic na siłę.

Osobiście nadal trzymam S z połowy sierpnia, miałem też 5 zamkniętych transakcji intra, na których zarobiłem 302 punkty, 2 zakończyły się na BE, a pozostałe przyniosły 31, 171 i 100 punktów. 31 punktowy zysk z DAX skasowałem by przerzucić się na S na miedzi i jeszcze tam złapałem równowartość 392 punktów.

Historia wpisów po sznurku
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 5 czerwca 12 czerwca 19 czerwca 26 czerwca 3 lipca 10 lipca 15 lipca 17 lipca 24 lipca 31 lipca 7 sierpnia 15 sierpnia 21 sierpnia 28 sierpnia

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
DJ007 - DAX Futures - uciekający pociąg na południe?
Trzeci spadkowy tydzień z rzędu...

źródło: comment_1662323719j04eLGRHJOxKGtDmy9KX2o.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz