Wpis z mikrobloga

Hydrauliczne Mirki mam do Was pytanie!

Wprowadziłam się do nowego mieszkania i mam mały problem z prysznicem. Nie wiem czy to ja nie umiem z niego korzystać, czy jest źle zamontowany, wiec uznałam, że zapytam Was zanim skontaktuje się z właścicielem xd

Sprawa wyglada tak: mogę się myć wyłącznie we wrzątku lub lodzie. Nic pomiędzy. Jak przesunę kurek w stronę cieplej na maksa to leci wrzątek i ten wrzątek płynie do momentu, aż nie przekręcę kurka na maksa w stronę zimnego. Jak dam go na środek to leci albo zimna albo gorąca (w zależności jaka skrajność była ustawiona na kurku jako ostatnia). Mam nadzieje, że napisałam to w miarę zrozumiale.

Czy ja cos robię źle? Czy da sie to jakoś łatwo naprawić, żebym w razie czego mogła to zrobić sama?

Przesyłam zdjęcie baterii, może to cos pomoże w diagnozie xd

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #hydraulika
Sadderdaze - Hydrauliczne Mirki mam do Was pytanie!

Wprowadziłam się do nowego miesz...

źródło: comment_1662310440voadmK2vS4hR35sGvNcUUg.jpg

Pobierz
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sadderdaze: wygląda jak bateria z termostatem... Który właśnie się zużył. W każdym bądź razie mieszalnik (lub termostat) do wymiany. Zgłoś właścicielowi. Imho polecam baterie z termostatem z Lidla (cena\jakosc)...
To jest bateria z termoregulatorem. Przekręcając temp wody od zimnej w stronę ciepłą pokrętło powinno się zatrzymać w okolicy 32 stopni, wciskając guzik w pokrętle, powinno się dać na wrzątek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@login_89: Ahaaa, to po to ten guzik!! Jak go naciskam to jedyne co się robi to to, że mogę jeszcze bardziej przekręcić w stronę zimnej, wiec nie wiem czy to powinno tak działać xd

@Sadderdaze: i wszystko jasne. Ten guzik to zabezpieczenie przed zbyt gorąca wodą! Jeśli go wciśniesz i dasz pokrętło na maksa a leci zimno to znaczy że bateria podłączona jest odwrotnie.
Genralnie ustawienie "na środku" powinno trzymać