Wpis z mikrobloga

#rosliny #roslinydoniczkowe

Mam taką rozkminę, jestem dumną posiadaczką pink princess z biedry xD i ogólnie roślinka rozwija się dość dynamicznie i zastanawiam się, czy u filodendronów tylko młode nowe liście się przebarwiają czy stare też? Jak zwiększyć ilość przebarwień, klasycznie po prostu słoneczne stanowisko jak np. u trzykrotek, czy można zrobić coś jeszcze, czy jest to totalnie przypadkowe?
Pobierz fuechsinn - #rosliny #roslinydoniczkowe

Mam taką rozkminę, jestem dumną posiadaczką ...
źródło: comment_1662282107LBvJteGvwJM4Z8X9dV2h8Q.jpg
  • 11
@fuechsinn w sensie ze starymi już nic się dobrego więcej nie wydarzy, warunki mają wpływ na ciąg dalszy i ogólna kondycję rośliny. Jak chcesz polepszyć rozwój to jest kilka aspektów, o które można zadbać na przyszłość, czyli właśnie jasne stanowisko, można dodać palik z mchem albo chociaż drabinkę, nawilżacz powietrza przysłuży się i roślinom i Tobie. Nawozy też dużo dają no i dobre podłoże, od siebie polecam semi hydroponike.
Pobierz lux666 - @fuechsinn w sensie ze starymi już nic się dobrego więcej nie wydarzy, warun...
źródło: comment_1662282532vtRIDp5kgW5noAbCmbjPc9.jpg
@lux666: mam jedną małą sadzonkę pink princess i ma ładną wariegację póki co, w kwiaciarni obok babka ma pół metrowego PP za.. 30zł :D Ale praktycznie cały zielony, kusiło mnie właśnie żeby go wziąć na próbę, porobić sadzonki i zobaczyć co wyjdzie, mówisz że ma to sens i uda się uzyskać ładniejszą wariegację?
@lux666: Bardzo mało ich było. Chyba że wezmę żeby poćwiczyć ukorzenianie i przetestować uprawę hydroponiczną, w razie czego nie będzie szkoda tak jak tych z ładną wariegacją :D
Przy okazji zapytam, jaką lampą doświetlasz rośliny?
@lux666: To na początek zacznę od Mr Light, miałem na oku aquael retrofit plant ale widzę że te mają więcej lumenów a cenowo wychodzą lepiej, dzięki :D