Wpis z mikrobloga

Powiedz mi piękny kawalerze, czy znajdę gdzieś listę gier wydanych jedynie na obecną generację konsol, czyli takie jakie są dostępne jedynie na Xbox Series i/lub PlayStation5 ?

Chodzi mi o gry już wydane lub te które są zapowiedziane, że ukażą się w najbliższym czasie.

Jedyne co jest mi znane to obecne już The Medium (która nie wygląda na jakiś przełom) i niebawem dostępne Plague of Tale i Forza Motorsport 8

#xbox #ps5
  • 6
@Zachar87ck: Medium to gra robiona przez Bloobera, trudno przełomu oczekiwać. Póki co najbardziej przełomowe gry to Ratchet i HFW. Nie wiem jak TLOU bo nie grałem. Ewentualnie Returnal czy Astrobot jeśli chodzi o wykorzystanie pada nowego
@Cinkito: HFW przełomowe? To raczej (udana) kontynuacja dobrego poprzednika, ale raczej nic "przełomowego". Świetna graficznie, ale fabularnie bez polotu, osobiście w HZD nie grałem, a od HFW odbiłem się po kilku godzinach - dziwna gra jak na SONY ;-). Medium słabe i nie ma co ich porównywać do takich pozycji jak TLOU czy nawet Deathloop. @Zachar87ck Aaa no i HFW wyszło też na PS4, a OP pyta chyba o gry wyłącznie
@Smartek: tak HFW jest przełomowe, właśnie graficznie. Wiem, że gra jest crossgenem, ale mimo wszystko to najlepiej wyglądająca gra na nowej generacji (nie wiem jak TLOU)

@Zachar87ck: zapomiałem jeszcze o Ghostwire, najlepszy RT na konsolach, choć sama gra raczej nudna
@Cinkito: Ok, graficznie nie widziałem na konsolach niczego ładniejszego graficznie, chyba tylko death stranding w wersji directors cut na ps5 jest blisko. Jakieś inne propozycje?