Wpis z mikrobloga

Droga Przegrywa do spokoju duszy dzień 1

Chłop wstał wcześnie rano, zrobił lekkie rozciąganie, zrobił codzienną porcję machania hantelkami trzy ćwiczenia 3 serie po 8 powtórzeń. (niewiele ale lepsze to niż nic)
Chłop ogolił zarośniętą facjatę.
Chłop odkurzył pokój, bo raz a porządnie posprzątałem go na początku lata i teraz wystarczy odkurzać a i tak jest pusto i schludnie.
Chłop zrobił godzinę medytacji.
Chłop poczytał rozdział książki o depresji.
Ale najlepszym pomysłem było założenie sobie gumki recepturki na rękę i postanowienie, że będę z niej strzelał za każdym razem jak źle o sobie pomyśle albo powiem sobie coś przykrego a zarazem niemerytorycznego. O dziwo zadziałało, bo dzisiaj musiałem strzelić z niej tylko raz a na co dzień mam wiele okropnych myśli o sobie.
Może to niewiele ale czuję małą świeżość w swojej egzystencji.

Kolejnym celem jest przekonanie się do krótkich codziennych spacerów. (to jest dla mnie mega trudne, bo zawsze znajduje wymówkę żeby nie wychodzić, ale potrzebuje systematyczności, nawet w tak błahej sprawie)
#przegryw
Pobierz
źródło: comment_16621476013MqbH2Dj9oeqMDTa7xF2Zz.jpg
  • 9
@dizzy126: Nawet nie wiem, kilka, niedużo. Polecam pobrać aplikację "książki play" z google playa. Są też książki za darmo, wygodnie się czyta, jak post na mirko. Może taka forma będzie dla Ciebie przystępniejsza.
@DoktorNauk: Ja nie jestem w stanie czytać z powodu depresji, nie chodzi o wygodę, postów na mirko dłuższych też nie jestem w stanie. Rozpraszam sie, męczy mnie to straszliwie i zapominam co czytałem kilka sekund temu.
@dizzy126: Ja też tak mam ale czasem uda mi się usiąść i coś przeczytać. Może spróbuj po akapicie, małymi krokami. Każda strona książki jest podzielona na 4 przesunięcia paluchem żeby zmieściło się na ekranie telefonu (jak poniżej).

Włącz sobie jakąś książkę i spróbuj może przeczytać jedno takie machnięcie paluchem. Najlepiej se też czytać coś co chcesz czytać a może coś pomocnego czy praktycznego.

Przed czytaniem też pomaga mi wyciszenie. Medytuje godzinę
Pobierz
źródło: comment_16621492527SlD50dkEVanGDUANH1NW3.jpg