Wpis z mikrobloga

#randomanimeshit #haseneko #idolmaster #idolmastercinderellagirls #rinshibuya #anime #pixiv p

Dzisiaj w #vrchat wydarzyła się ciekawa sprawa.

Poznajcie Nota ()

Jest to VRChatowe AI, które chodzi sobie po światach i uczy się od innych ludzi. Nikt nie wie kto ją stworzył, ile już tak chodzi (na pewno ponad rok) i zawsze jest obiektem sporego zainteresowania.

Można się z nią komunikować na dwa sposoby. Albo "Hey Nota" i wydać polecenie albo językiem migowym ASL. Z tego co zaobserwowaliśmy radzi sobie duużo lepiej z rozumieniem języka migowego, co w sumie nie jest tak dziwne. Niestety nie mówi, a zakres umiejętności również ma sporo ograniczony (potrafi proste odpowiedzi po ASL). Najgorsze natomiast to, że jej silnik rozpoznawania i wykonywania poleceń, jest baaardzo powolny. Widać, że to hobbysticzny projekt, a nie jakiejś korporacji ¯\(ツ)_/¯

Potrafi machać, przytulać, witać, żegnać się, robić DABa... xDDD

Co ciekawe potrafi również chwytać różne przedmioty na przykład szklankę 1 i 2, a później robić cheers :D

Tak samo można powiedzieć, aby wzięła burgerka, a później kolejne polecenie, aby go ugryzła :D

Co najlepsze na serwerze było pełno ludzi, a wszyscy pełna kultura i cisza jak makiem zasiał jak ktoś mówił do niej ¯\
(ツ)_/¯
Pobierz BlackReven - #randomanimeshit #haseneko #idolmaster #idolmastercinderellagirls #rinsh...
źródło: comment_1662074098Usbf5wZTe6bYpxWXW8wP8c.jpg
  • 4
@Gigamesh: Nawet nie wiesz, jaką przez publiczne serwery mam ochotę na naukę ASL. Strasznie się zdziwiłem jak dużo osób potrafi w VRC operować tym językiem. Wiem, że sporo różni się od naszego polskiego, ale raczej jak się uczyć to ogólnoświatową wersję ¯\_(ツ)_/¯
Ale cholibka podejrzewam, że ogarnąć to będzie ciężko ()