Wpis z mikrobloga

Polska zasługuje na reparacje od Niemiec.

Następnym krokiem powinno być wysunięcie roszeń do reparacji wobec Rosji oraz domaganie wypełnienia przez Rosję traktatu ryskiego do końca - skoro i tak podstawą myśli politycznej w PL jest rusofobia, to należy tę rusofobię sformalizować i przekuć w realne działania.

#polityka #rosja
  • 7
@Gurciak: skoro Polska zasługuje na reparacje to dlaczego żaden rząd przez 33 lata nie wystąpił o nie tylko dopiero teraz karakan gra nastrojami antyniemieckimi w celu zbicia kapitału politycznego? Niemcy nie są idealnym sąsiadem ale lepiej mieć ich przynajmniej nie przeciwko sobie tym bardziej że nasza gospodarka jest sprzężona z niemiecką i możemy sporo stracić jak helmuty się zdecydują na działania które zredukują dodatni bilans handlowy w relacjach z nimi. Idiotyczna
@Gurciak: aha, nie było tradycji tylko dopiero teraz PiS, pod koniec drugiej kadencji kiedy pali im się dupa bo socjal to za mało, globalny kryzys dołożył cegiełkę i mogą przegrać wybory to grają kartą - "kto nie chce reparacji dla Bolzki ten folksdojcz jak Tusk"? To jest bardzo niebezpieczne, nic nie dostaniemy a w dodatku zrobimy sobie z Niemiec prawdziwego wroga bo dla nich reparacje zostały załatwione poprzez stratę terytorium, teraz
@Gurciak: @FENOMENALNY_CZARODZIEJ:

PIS RACZEJ ZAMIERZA ROZPISAĆ WYBORY I REPARACJE WRACAJĄ

"W Polsacie Mularczyk oświadczył, że nie ma takiego dokumentu i go nie widział, że Polska w 1953 r. zrzekła się reparacji." (A szukał?)

BO TAKIEGO DOKUMENTU NIE MA. Polska w 1953 r. NIE ZRZEKŁA się reparacji, a oświadczyła, że jej żądania reparacyjne zostały zaspokojone.

"23 sierpnia 1953 roku rząd PRL zadeklarował chęć rezygnacji z odszkodowań wojennych od Niemiec. Następnego dnia,
@walenty-merkel:

PS PS PS Zwracam uwagę wyzywającym PiS i Mularczyka o debili (którymi są), ŻE TEŻ NIE WIDZIELIŚCIE.

a ja zwracam uwagę Tobie, że wiedziałem, a mularczyk to wyjątkowo mierny intelektualnie typ. A ten wywiad w rmf to kuriozum - nastawiony agresywnie do redaktora bo zapytał o sens tego gównoraportu pisanego drugą kadencję, łapie się słówek i przejęzyczeń samemu się przejęzyczając, jakby był z mojego okręgu to napisałbym mu co o