Wpis z mikrobloga

#randomanimeshit #iwawa #projectsekai #minorihanasato #anime #

Taka rozkmina ¯\(ツ)_/¯

Też uważacie, że słowo "Przepraszam" jest najbardziej uwłaszczającym słowem? (
)

Nie użyłem tego słowa już chyba +4 rok i raczej nie zamierzam go użyć.
Tu nie chodzi o kulturę, bo da się być kulturalnym bez tego słowa. Według mnie przepraszać innych nie ma kompletnie za nic, bo wtedy wychodzisz na "kompromitację cwela".

Zrobiłeś coś źle? Powiedziałeś coś źle? Przyjmij to na klatę, bo wtedy to byłeś nadal TY i myślałeś, że robisz dobrze albo po prostu dałeś z tym dupy. Weź za to odpowiedzialność i wyjaśnij, a nie płaszcz się z przeprosinami za to, że żyjesz.

Tak samo chcesz coś od kogoś? Po cholerę często to słowo "Przepraszam, czy xxx" na początku jak można zastąpić to słowo mnóstwem innych grzecznościowych słów czy zdań, które nie stawiają ciebie jako kogoś gorszego na starcie, bo musisz kogoś przepraszać, bo coś robak chce.

Bulwersuje mnie to (°°
BlackReven - #randomanimeshit #iwawa #projectsekai #MinoriHanasato #anime #

Taka r...

źródło: comment_1662035181YQmNWJAUkVumBmsPXxJ2r6.jpg

Pobierz
  • 13
Też uważacie, że słowo "Przepraszam" jest najbardziej uwłaszczającym słowem? ( _)


Nie użyłem tego słowa już chyba +4 rok i raczej nie zamierzam go użyć.

Tu nie chodzi o kulturę, bo da się być kulturalnym bez tego słowa. Według mnie przepraszać innych nie ma kompletnie za nic, bo wtedy wychodzisz na "kompromitację cwela".


@BlackReven: nie, wręcz odwrotnie uważam właśnie takich źle wychowanych chamów co prostego "przepraszam" nie potrafią
@BlackReven: odkąd nauczyłem się mówić "przepraszam" zamiast jak mierne tsundere myśleć jedynie, jak tego uniknąć, bardziej samemu sobie się podobam. Wystarczy przyjąć to za odruch tak jak "dzień dobry", "do widzenia", czy "proszę" - to ostatnie jest chyba najbliżej. W ludzkiej naturze leży popełnianie błędów i nie ma nic złego w przyznawaniu się do nich i mówieniu "a to przepraszam" albo "przepraszam, mój błąd". Nie ma co podciągać tego pod jakieś
@tamagotchi:

odkąd nauczyłem się mówić "przepraszam" zamiast jak mierne tsundere myśleć jedynie, jak tego uniknąć, bardziej samemu sobie się podobam

Ja mam właśnie odwrotnie. Większa pewność siebie i odpowiedzialność za słowa/czyny, a nie przepraszanie za wszystko i wszystkich.

Wystarczy przyjąć to za odruch tak jak "dzień dobry", "do widzenia", czy "proszę" - to ostatnie jest chyba najbliżej.

Jak pisałem. Kultura jest bardzo ważna i każdy te wymienione słowa powinien używać.

W
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BlackReven:

Pracowałem kiedyś w callcenter (pomoc techniczna). Słowo przepraszam/przepraszamy w jednej rozmowie mogło zostać użyte kilkadziesiąt razy, bo było trzeba. Ludzie czuli się dzięki temu udobruchiwani, bo "oni mają rację", a my się kajamy jak #!$%@? za nasze czyny, byle tylko pozostał w umowie ( _)

Wystarczy nie brać tego do siebie :d ci ludzie cię nie znają i za chwilę zapomną o rozmowie. Takie "przepraszam" to jest
@Pukpukciuchcia:
Przyznać się do błędu? Oczywiście. Ale też warto zagrać kartę "to nie jest moja ręka #pdk" ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
Przeprosić? Nie. Ile to już razy słyszałem "W dupę wsadź te swoje przepraszam" xDDD

@tamagotchi: No ja bym jednak wolał "trwa usterka techniczna, za chwilę dalszy ciąg programu" xD

W Japonii to absolutna podstawa na linii sprzedawca - klient i z takim podejściem długo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BlackReven:

Ale mam to w dupie, bo nie jestem w Japonii...

Uważam że możemy się od nich dużo nauczyć, choć nie łudzę się na zmianę polskiej mentalności przez następne dziesięciolecia. W dodatku tu może być regres jak młodzi czerpią z "kultury" zachodu, z USA na czele. Latami byłem dość biernym konsumentem anime etc., ostatnimi czasy zacząłem się w to bardziej wczuwać, a jak doszło spędzanie większości czasu na oglądaniu japońskich vtuberek
@Azur88: Mnie też, dlatego napisałem, że od +4 lat. Ale popularne zdanie "Przeproś jeszcze, że żyjesz" jakoś zniechęciło do używania tego słowa xDDD

Właśnie mało jaka #!$%@? potrafi w tych czasach szczerze przeprosić... ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Mało ludzi potrafi przyznać się do błędu, a rzucić "przepraszam" i dobra #!$%@? to potrafi wielu ¯\_(ツ)_/¯