Wpis z mikrobloga

#gry #komputery #anno1800

Świeżak w serii here

Mam główną wyspę + poboczną, żeby zdywersyfikować siłę roboczą i wymieniać gotowe produkty. Na głównej mam już podatki koronne, więc nie ma sensu budować tam nowych chat, ale tu pojawia się problem - chcę wejść na poziom rzemieślników, więc aby ich awansować, pozbywam się robotników, co muszę nadrobić i finalnie populacja znowu wzrasta. Ale jestem już ponad limit, więc im więcej ich zrobię, tym mniej będzie się to opłacało.

Jak w praktyce się zachować? Wywalić wszystko co wymaga farmerów poza główną wyspę i mieć "wyspę farmerską", "wyspę robotniczą" i potem rozdzielać produkty szlakami, a potem na głównej robić tylko budynki najwyższego poziomu?

Dodatkowo: czy przesyłki (między swoimi wyspami) gotowych produktów są najbardziej efektywne? Czy lepiej wyjdzie robić jak wyżej napisałem - wyspę tylko z farmerami i te półprodukty rozsyłać po kolejnych ośrodkach?
  • 3
@bodziodestruktor:

Jakie podatki koronne? Mam w tym 500h i nigdy nie zwracałem na to uwagi xD

Generalnie na początku nie ma sensu robienia jakichś mega wyspecjalizowanych wysp. Ewentualnie jakieś wyspy pod uprawę rolniczą, bo farmy zajmują dużo miejsca.

No i kwestia tego czy masz DLC, ja zazwyczaj robię sobie rzemieślników, żeby móc popłynąć do Crown Falls i dopiero tam zaczyna się zabawa i robię z tego główną bazę.

Jak masz problemyz
@Murasame:

Jakie podatki koronne? Mam w tym 500h i nigdy nie zwracałem na to uwagi xD


https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1918&PART=41

Co prawda nie działa to chyba sztywno od granicy 1000, ale przy większej ilości podatek wzrasta proporcjonalnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Generalnie na początku nie ma sensu robienia jakichś mega wyspecjalizowanych wysp. Ewentualnie jakieś wyspy pod uprawę rolniczą, bo farmy zajmują dużo miejsca.


Czyli każda ma ten sam zestaw budynków
@bodziodestruktor: Tak. Pamiętaj, że dostajesz kupę kasy za spełnianie dodatkowych potrzeb mieszkańców. W sensie masz podstawowy potrzeby, dzięki którym rozwijasz domy, np. mydło czy chleb ale jest też druga zakładka gdzie jest np. piwo czy kościół, i te drugie dodatkowe potrzeby odpowiadają za to jak dużo kasy będziesz miał z mieszkańców.