Wpis z mikrobloga

Prorosyjski bloger Rybar przedstawił taką mapę sytuacji. To dosyć ciekawe, bo taki np. Striełkov twierdzi, że Rosjanom udało się odbić ataki i odzyskać wiele utraconych pozycji.

Co pisze Striełkow

Na odcinku w pobliżu przyczółka nieprzyjaciela na rzece Ingule:

Nieprzyjaciel został wczoraj zepchnięty prawie na pozycje wyjściowe z ciężkimi stratami z Suchoj Stawki i Blagodatowki, ale nadal mocno trzyma Andriewkę i Lozowe.

Można więc powiedzieć, że ofensywa wroga z 29 sierpnia była całkowitym niepowodzeniem we wszystkich sektorach. Przynajmniej na razie. Walki w tym rejonie trwają, a strony wymieniają się zmasowanymi uderzeniami rakietowymi i artyleryjskimi. Wczesnym rankiem Flota Czarnomorska odpaliła rakiety.


Komu wierzyć? Nie wiadomo. Zobaczymy za kilka dni. Coraz więcej wskazuje na to, że atak ukraiński był atakiem wyprzedzającym, aby Rosjanie nie wzmocnili kierunków, na jakich już powoli badali "walką" słabe punkty ukraińskie, aby potem odepchnąć ZSU od Chersonia. Do walki miał dołączyć trzeci korpus, a teraz zamiast koncentracji ich na jednym odcinku zatykają nimi dziury. Ukraińcy tak właściwie to nie walczą pod Chersoniem tylko na rzece. Jeśli rosyjskie przeprawy nadal będą tak masakrowane jak przez ostatnie kilka dni, to o żadnej rosyjskiej ofensywie nie ma mowy i paradoksalnie mniejsze siły ukraińskie mają możliwość polepszenia swoich pozycji.

Nie mówię tu o odbiciu Chersonia tylko o zmniejszenia kosztów utrzymania tego co Ukrainie udało się zachować. Za wcześnie, aby w ogóle na ten temat mówić.

#aryoconcent < -- mój tag autorski do wszystkiego
#ukrainainfo <--- odnawiam tag dotyczący wiadomości i tylko wiadomości z Ukrainy. Żadnych memów
#ukraina <--- tag dotyczący wszystkiego co w ogóle dotyczy Ukrainy
#memywschod <--- tag na #czarnolisto jak ktoś nie chce memów na tagu #ukraina
#donbaswar <--- zmieniam koncepcję i wracam do starej. Tag tylko do wydarzeń dotyczących Donbasu i pseudorepublik LDNR
#onucowewpisy <--- tag tłumaczeń prorosyjskich blogerów
Pobierz Aryo - Prorosyjski bloger Rybar przedstawił taką mapę sytuacji. To dosyć ciekawe, bo ...
źródło: comment_1661961681DSf4rJsNbq0nFXqZa00jFr.jpg
  • 11
Mnie bolą zdjęcia spalonych ex-polskich czołgów w trakcie tej ofensywy.


@yosemitesam: Ale w sumie to czemu? Przecież to oczywiste, że ten sprzęt nie będzie stać pod plandeką, tylko będzie używany do działań na froncie, więc niestety siłą rzeczy będą straty i to pewnie nie małe jak zwykle przy działaniach ofensywnych.
Już widzę kacapskie trolle w sieci, które się burzą, że "my im dali czołgi i już wszystkie spalone", "zaraz wyślemy następne,
@Trust_Me_Im_Engineer: Wczoraj widziałem na twitterze filmiki i zdjęcia publikowane przez rosysjkie kanały. Trudno mi ocenić, ile w sumie tych czołgów było i czy były polskie, bo się na tym nie znam. Przy jednym z czołgów była martwa załoga. Miały ciemnozielony kamuflaż, jak te nasze, więc przyjąłem, ze to prawda