Wpis z mikrobloga

Cyklicznie psuje mi się cewka zapłonowa na tym samym cylindrze. Wymieniłem ostatnio świecę by sprawdzić czy to może wadliwa świeca przyczynia się do ubijania cewki. Albo może zamienniki jakie kupuję są słabej jakości.
Myślałem by zaopatrzyć się w przyrząd do sprawdzania cewek zapłonowych. Możecie polecić jakiś warto uwagi? Taniochę z allegro pewnie warto sobie odpuścić.
Zastanawiałem się czy problem może też leżeć w przewodach idących do cewki. Czy jest jakiś przyrząd, który mogę wpiąć w miejsce cewki i zobaczyć czy przewody dają odpowiednie hmmm napięcie czy co tam mają dawać?
#motoryzacja #mechanikasamochodowa
Pobierz modessef1 - Cyklicznie psuje mi się cewka zapłonowa na tym samym cylindrze. Wymieniłe...
źródło: comment_1661946468RYgLcsTDvgUO3fql34Ci4i.jpg
  • 10
@fff112: a zalewało u Ciebie mocno czy samo pocenie się wystarczy? Sprawdzałem luzy zaworowe jakiś czas temu i partacz, który to robił zamiast prawilnej uszczelki dekla zaworów dał sylikon, który oczywiście powoduje, że widać pocenie się w miejscu gniazd świec.
@modessef1: lekko było tylko, ale wymiana świecy na kilka tys tylko pomogła (o ile tyle się udało przejechać, nie pamiętam). Po uszczelnieniu pokrywy zaworów wszystko od 50 tysięcy w porządku ze świecą, ale już zaczyna lekko po silniku lać - ale ten typ tak ma, koszty żadne, oleju nie bierze więc raz na 80 tysięcy jak wymeinię uszczelnienie to się nic nie dzieje. Tym bardziej że auto i tak do tyrania.
jak wymeinię uszczelnienie


@fff112: w starym samochodzie wymieniłem sam uszczelkę pokrywy zaworów ale w obecnym coś za dużo okablowania dookoła i trochę się boję ( ͡° ͜ʖ ͡°) no nic. Uszczelkę już kupiłem teraz tylko przetransportować jakoś grata do mechanika
@modessef1: wymień uszczelkę pokrywy zaworów, bo wygląda na to, że olej zabija te świece (a raczej temperatura po stronie ceramki). Nie masz jeziorka oleju w świecach?
Nie masz jeziorka oleju w świecach?


@GeDox: nie, raczej gniazda świec są opocone olejem.

Przez ceramikę rozumiesz to białe nad gwintem? Jest tam kawałek koloru oleju. Nie wiem jak go interpretować
Przez ceramikę rozumiesz to białe nad gwintem? Jest tam kawałek koloru oleju. Nie wiem jak go interpretować


@modessef1: tak, to białe to ceramika. Jeśli zacznie się zbyt mocno grzać (np. gorący olej nagrzewa), to uszkodzi świecę.