Wpis z mikrobloga

Cześć. Chciałabym poznać Wasze zdanie na temat zdobycia szczyty Rysy. Czy osoba, która zdobyła Giewont, Babie Górę, Śnieżkę, Kasprowy Wierch to poradzi sobie żeby wejść na Rysy? Mam bluzkę termoaktywną, buty trekkingowe, kurtkę przeciwdeszczową - coś jeszcze trzeba zwrócić uwagę co zabrać ze sobą? Moi znajomi planują w tą sobotę jechać w góry i na Rysy. Kondycję nie mam aż tak super, ale często jeżdżę na basen czy jeżdżę na rowerze xD
Pozdrawiam. #rysy #gory #kiciochpyta
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anonka99: Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem wczoraj na Koźlarz, sierpień, ulewa, błoto, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, plastikowe peleryny - koszmar!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Chciałabym poznać Wasze zdanie na temat zdobycia szczyty Rysy.

@Anonka99: Rysy od polskiej strony to była moja pierwsza góra ever :-). Jak masz słabą kondycję jak ja wtedy to będziesz po prostu robić więcej przerw i dłużej się zejdzie. Największym problemem był zdecydowanie brak miejsca do odlania się po drodze przy szczycie, warto mieć to na uwadze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Trauma_Teddy: No cóż, robią to tak na własną odpowiedzialność. Ostatnio jak wchodziłam na Babię Górę to był śnieg, deszcz to jakaś pani miała buty na konturnie XD

@Anonka99: Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów.
@Anonka99: wszystko zależy od Twojej wrażliwości na ekspozycję. Dłuższy, acz bezpieczniejszy i mniej oblegany jest szlak ze strony słowackiej. Jest też krótszy, jeśli chodzi o wyjście z doliny. Jeśli jednak chciałabyś wejść od polskiej strony to zważ na swoje możliwości, jeśli miałabyś pokonać szlak od Palenicy, bez noclegu w Moku to jest to droga hardkorowy dla amatorki. Powodzenia ! Ukryty tekst...
@Anonka99: Jedź bo będziesz żałować. Jedyne co ci radzę to wyruszenie bardzo wcześnie, bo to jednak dość długa wycieczka i wymagająca kondycyjnie. Nie znam cię więc nie mogę wiedzieć czy dasz radę. Z pewnością nie możesz mieć wrażliwości na ekspozycję, która na szlaku na Rysy jest spora. Pamiętaj o rękawiczkach bo łańcuchów jest sporo. I najważniejsze, nie wchodzić za wszelką cenę. Wycof to nie ujma. Góra poczeka
@Anonka99: Spokojnie wejdziesz, najgorsze z całej wyprawy są kolejki na łańcuchach. Pakuj wodę, jedzenie, rękawice na łańcuchy i w drogę. Dodatkowo polecam wrzucić do plecaka bandaż i plastry opatrunkowe. A w razie problemów nic na siłę i pamiętaj, że zawsze możesz się wycofać, nie teraz to następnym razem! Powodzenia :D
@Anonka99: z gór które wymieniłaś najtrudniejszy jest Giewont, ale to nadal daleko do poziomu Rysów, ciężko powiedzieć czy sobie poradzisz, bo to pod każdym względem dużo większe wyzwanie. Jak się zaprzesz to pewnie wejdziesz, ale no nie będzie to proste, ani przyjemne, szczególnie od strony polskiej. Pamiętaj tylko, że droga jest długa, a dzień już krótszy, pilnujcie żeby zejść z trudnego terenu przed zmrokiem i weźcie na wszelki wypadek jakieś czołówki,