Wpis z mikrobloga

Przechodził ktoś drogę od podpinki letniej(typu otul lite itp) do standardowej? Czy tu większość od razu pełnego otula(analogiczne wydrełki) wybiera?

Waham się, bo w lecie wystarczał materac dmuchany jako izolacja pod plecy, ale już pizgac zaczyna nocami a ja bym jeszcze na jesieni pohamakował...

W zasadzie, to powinien mi wystarczyć taki letni do tych ~7°C bo niżej to już śpiwór będzie słabszym ogniwem... ale śpiwór zawsze też można zmienić albo dorzucić kołderkę puchową i wtedy zima stoi otworem...

Co mnie najbardziej martwi, to oczywiście waga i wymiary które przy pakowaniu na lekko #bikepacking już robią różnicę. Najlepiej wiadomo - jeden na każdą okazję
#hamak
  • 1
@szemi: Mam dwa zestawy (śpiwór + podpinka) letni i zimowy. Dzieki temu moge dobierac śpiwor i podpinkę w zalez osci od pogody. Zestae lrtni jest UL i miesci sie w 1L worek, zestaw zimowy jest 5-6 dazy wiekszy, ale daje komfort do -20°c. Najrzadziej korzystam ze śpiwora, ale podpinke zimowa biore w październiku i kwietniu jeszcze.moim zdaniem takie kombinowanie ma najwiecej sensu, nigdy nie zmazlem w hamaku. Jakimś pomyslem