Wpis z mikrobloga

Jako że się nie znam kompletnie to proszę o pomoc.
Znajomy kilka lat brał weekendowo używki, głównie stymulanty kryształowe i alkohol, oraz zioło praktycznie codziennie. Od ok 2 miesięcy jest czysty, ale skarży się na skutki uboczne między innymi takie jak, przewlekły stres, zmęczenie, problemy z pamięcią, wahania nastroju. Jako, że nie chce iść do psychiatry po jakieś leki to pomyślałem, że dobrym pomysłem bedzie branie jakiś nootropow, ale tak jak wspomnialem na samym początku, kompletnie nie mam na ten temat wiedzy i chcialbym prosić o pomoc w wyborze konkretnych substancji. Wiem, że nie przywrócą go do stanu pierwotnego, ale może chociaż w jakiś sposób pomogą. Cena nie gra roli.

#nootropy #narkotykizawszespoko
  • 14
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Mfalme_Kitunguu w tym przypadku nie chodzi o wstyd tylko przekonanie, że lekarz przepisze leki, ktore uzależnią. Wiem jak to wygląda, ale ciężko wytłumaczyć. Po prostu ziomek ma ogromne uprzedzenie do psychiatrów i żadne argumenty do niego nie trafiają.
  • Odpowiedz
@Pickmer: Ciężko powiedzieć co go otępiło, bo to już solidny miks, a nawet niewinna trawa potrafi ładnie odmóżdżyć człowieka. Kryształ też pewnie nie wie co to tak naprawdę było, ale w sumie teraz to nie ma znaczenia.

Przede wszystkim zdrowy sen, więc nie tylko odpowiednio długi. Aktywność fizyczna, nawet spacery, ale regularnie żeby trwały w skali tygodnia ze 3-4 godziny takim żwawym tempem. Jak da radę to siłownia (na początek nawet
  • Odpowiedz
@cowboy9wer9wesd: Bo badania nie wykazały żadnych korzyści z ich zażywania, a syntetyczna witamina E i beta-karoten, które są w tych preparatach mogą się wręcz przyczyniać do rozwoju raka. Ponadto przerobiłem już masę supli i większość działa tylko odchudzająco, ale na portfel.
  • Odpowiedz
@Pickmer: Adapotogeny możesz łączyć z 5-HTP i EGCG na pewno i testowałem to na sobie. Ja tylko co jakiś czas rotuję je tzn. lecę z reguły ashwa + zeń-szeń, a jak się skończą to rhodiola + bacopa, a czasem łączę je na odwrót. Z noopeptem można je połaczyć, ale warto zgłębić temat, bo to nie są zabawki jak się wielu ludziom wydaje. 5-HTP też nią nie jest i ja bym tego
  • Odpowiedz
@cowboy9wer9wesd: Ja staram się trzymać michę i witaminy/minerały biorę tylko przed i po chlaniu (ewentualnie czymś innym), a i tak bardziej mi chodzi o elektrolity. Ogólnie powinno się badać poziom mikroelementów, ale nikt tego nie zleca, a badania są drogie, więc taniej jest kupić jakiś preparat multi i uzupełnić ewentualne niedobory na oko.
  • Odpowiedz
@Pickmer powiem tyle. Czas leczy wszystkie rany. Te wszystkie suplementy to psu w dupę placebo i zmarnowana kasa o ile nie ma jakichś konkretnych mierzalnych niedoborów które miał by nimi uzupełniać. Zdrowa dieta i tyle a nie jakieś gówna kolejne kupować i żreć. Balował to musi swoje odcierpieć
  • Odpowiedz