Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
jestem frontend deweloperem i obecnie płacą mi 160 za godzinę / b2b jednak z pewnych przyczyn będe zmieniac pracę. Problem w tym, że nie jestem jakimś geniuszem i prawdę powiedziawszy nie wiem jak dostałem obecną stawkę i tytuł seniora. teraz znowu będę chodzić na rozmowy, nie mam zamiaru obniżać pensji i patrząc na stawki wielu polskich software housów wiem, że tyle, mi mi obecnie płacą to sufit i na pewno pojawią się komentarze na temat tego, że jestem overpaid i moja wiedza nie jest adekwatna do posiadanej wiedzy. Jak odpowiadać na takie zarzuty? #programista15k #it

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630b6837e1ffb3d8a8a629d9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie jesteś overpaid. Stawki 200-250 PLN netto / h są całkiem normalne, być może zamiast iść do polskiego software house spróbuj w firmach które tylko zajmują się body leasingiem dla firm zagranicznych, takie firmy mają umowy z wieloma firmami które cały czas potrzebują pracowników na potęgę i dużo za nich płacą
@Gennwat: Body leasingi mają kilka zalet:
1. Załatwiają benefity typu multisport
2. W razie problemów i konfliktów masz wsparcie firmy z polski
3. Zależy od firmy, ale jak zaczynasz pracę dostajesz profile kilku firm które wiesz, że potrzebują pracowników, z tych sobie wybierasz która Ci najbardziej odpowiada i nie musisz z nimi nawet ustalać stawki godzinowej bo masz ją ustaloną z firmą z polski
4. W razie zmiany klienta Twoja stawka
@jeffery: poza pkt 2, żaden z tych argumentów do mnie nie trafia

a pkt 2 - jeśli firma wymyśla sobie dodatkowe procedury to i tak musisz je zaliczyć, tylko informacje co masz zrobić dostajesz od pośrednika a nie bezpośrednio od nich
@Gennwat: "Bezpośrednio w zagranicznym projekcie" Z mojego doświadczenia (jestem w trakcie szukania czegoś zagranicą) ciężko coś znaleźć nie przez kontraktornie jako kontraktor. Większość ofert dla US jest na remote, ale musisz być w US + nie współpracują C2C. Właściwie podobnie EU z tym, że tutaj często wymagają język (DE, AUT, BE). Ponadto jak ktoś jest otwarty na takich kontraktorów ze wschodu to jest "odpowiednia" stawka. Imho ciężko bez polecenia/info gdzie uderzyć