Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
Chwalę się swoimi zbiorami #chili z balkonu ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jest/był dobry sezon. Nie miałem mszyc, wciornastków i innego robactwa. Wszystko mi ładnie urosło a plony są całkiem spore.
Przedstawiam zawodników od lewej:
1. Cyklon
2. Hungarian Hot Wax
3. Peperoncino Lombardo
4. Lemon Drop
5. Aji Mango
6. Thai Orange Hot
7. Habanero Orange
8. Cayenne
9. Hungarian Black
10. Cherry

A teraz biorę od Państwa po 50gr i słucham co robić z której odmiany ( ͡° ͜ʖ ͡°) Część chce zasuszyć i zmielić na przyprawę, część zamarynować a część na sos (tutaj nie mam jeszcze wybranego przepisu)

#chilihead #papryczki #ogrodnictwo #balkon
thevion - Chwalę się swoimi zbiorami #chili z balkonu ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jest/był dobry s...

źródło: comment_1661599573HXhelzfAT4c1IR9Jj1R16D.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thevion: ładny zbiór! Mam krzaczek carolina reaper, stoi sobie na balkonie, po wielu perturbacjach, atakach mszyc itp dziś zobaczyłem że ma jedną papryczkę, całkiem dorodna, ok 2-3 cm, zieloną. Zdąży jeszcze dojrzeć? Jest szansa że coś jeszcze wyrośnie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blindmarten: @RedRon: dzięki. Ma kwiatków nawet sporo ale nic z nich nie ma tylko opadają na ziemię. No nic to przynajmniej jedna będzie to będą nowe nasionka ( ͡° ͜ʖ ͡°) btw głupie pytanie - taki krzak papryki jest jednoroczny czy jak go przechowam przez zimę w domu to na następy rok też będzie rosło?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blindmarten: możesz sam zapłać łaskocząc małym pędzlem środek kwiatka. Niektóre ładnie kwietnia na drugi rok tylko na jesień trzeba je przyciąć tak na wysokość 5 cm
  • Odpowiedz