Wpis z mikrobloga

Trochę już późno, ale dla wszystkich, którzy jeszcze nie kupili fajerwerków na dzisiejszą noc - szybki poradnik:

W JAKIE WYROBY SIĘ ZAOPATRZYĆ, ABY NIE DAĆ SIĘ WYDYMAĆ I BYĆ ZADOWOLONYM?

1. Kupując fajerwerki unikamy WSZELKICH rakietek, czyli tego, co na kiju. Są ona strasznie drogie (za większy zestaw ok. 60zł - 4-6 rakiet) a efekty wizualne no cóż... pozostawiają wiele do życzenia. Na te tańsze o średnicy ok. 1cm nawet nie patrzymy

KUPUJEMY TYLKO BATERIE MOŹDZIERZY! Czyli co dokładnie? Np. to:

http://www.img.chh.pl/large_size/cc34abffa5b45915cb66ace07b0469de.jpg

Nie będę zagłębiał się w ich budowę, bo to temat na oddzielny wpis. Jednak takie baterie mają duży przedział cenowy (od ok. 15zł za małe do kilkudziesięciu złotych za wielkie, kilkunasto-strzałowe baterie). Efekty które prezentują w porównaniu do rakiet są wspaniałe. Głównie chodzi o to, że rakiety "wypluwają" swoje gwiazdki tylko z jednej strony (do góry), a w moździerzach są tzw. szelki, czyli okrągłe korpusy, w których są gwiazdki i materiał wybuchowy. Po wybuchu szelek na niebie pojawia się piękne koło z palących się gwiazdek. Ja najczęściej inwestuję w małe baterie po 8 strzałów w jednej. Kosztują one 12zł, szelki lecą na ok. 15-20m i efekty zawsze przebijają nawet najdroższe rakiety.

2. Kupując zwykłe petardy, nie bierzemy tych odpalanych za pomocą draski, TYLKO na lont. Unikamy wszelkich Achtungów, nawet największych. Ja kupuję małe petardy za 15zł w zestawie 30 sztuk. Mocą tylko trochę ustępują tym większym, jednak nasz portfel będzie czuł się lepiej. No i odpalając je, nie rzucamy ich w trawę, która stłumi huk, tylko na twarde podłoże, dzięki czemu wrażenia będą jeszcze lepsze :)

Jeżeli ktoś dotrwał do tego momentu, to gratuluję i mam nadzieję, że pomogłem :)

#poradnik #mikroporadnik #protip #sylwester #fajerwerki #petardy
  • 7
  • Odpowiedz
@rybeczka: 13-strzałowe, czy 13 sztuk baterii? Bardzo dobry wybór, chcąc kupić tyle samo rakietek musielibyśmy wydac o wiele więcej ;)
  • Odpowiedz
@Sudokuu: i janusze, bo:

o kurde jakie wielkie to, musi być super, grażyna, bierzemy cztery paczki tego


I 200zł idzie się #!$%@?ć

@parasolki: w emocje podczas odpalania petardy nie będę się zagłębiał, po prostu dla niektórych jest to przyjemne. A ja pomagam dokonać dobrego wyboru ;)
  • Odpowiedz
@Mowi: Firma korsarz sklep internetowy. Kupujemy tam trzeci rok z rzędu zamówienia powyżej 1000zł więc dali rabat 7,5% dodatkowo mają system punktowy 1 punkt za 1zł później na następne zakupy można to wymienić 10 pkt 1zł mniej. W tym roku poszło zamówienie na 1200zł ja wziąłem wszystkie gratisy. Dodatkowo dali dwie wyrzutnie gratis czyli mam ich 13 sztuk duże i małe jest tego trochę :)
  • Odpowiedz