Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Czy jak rozmawiacie z nowo poznaną osobą i ta osoba zada wam pytanie np. jak długo mieszkasz w tym mieście? Albo "jak spędzasz wakacje?" No takie zwykłe pytanie. To po odpowiedzi pytacie ją o to samo?

Właśnie widziałem jakaś wypowiedź osoby że zdiagnozowanym autyzmem o komunikacji takich właśnie osób.
Twierdzi ona, że autyści nie zadają pytan "zwrotnych" w sensie takich samych, nie obchodzi ich to i pytają tylko o to co na prawdę chcą wiedzieć.
Rozmawiają też tylko o tym co niezbędne i to co ich ciekawi.

#autyzm #pytanie #spoleczenstwo
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Maglite: to chyba ja mam coś z autysty w takim razie. Też nie lubię rozmawiać o tym co mnie nie interesuje o danej osobie. Urywam po prostu dialog xD Czasami jak mi zależy żeby podtrzymać rozmowę to wymyślam pytania z dupy ale odpowiedzi na nie i tak zapominam.
Za to mówię dzień dobry i dziękuję
  • Odpowiedz
@Bodzias1844: ja tak mam (diagnozę też). Najmocniej to widać w small talkach, które są dla mnie enigmą. Z drugiej strony nie ma co wkładać wszystkich osób w spektrum do jednego wora. Znam takich, którzy świetnie sobie z tym radzą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FapFolder: no ludzie mają o mnie zdanie, że jestem nieśmiały a to nieprawda bo jak trzeba coś załatwić to nie mam z tym problemu. Po prostu nie lubię rozmawiać z ludźmi na tematy które mnie nie interesują xD
  • Odpowiedz