Wpis z mikrobloga

@marsellus: > Wnioski złożone, nierozpatrzone - będziemy rekomendować, żeby rozporządzenie dotyczyło również tych wniosków - zapowiadają przedstawiciele MKiŚ.

Póki co termin na rozpatrzenie to 30 dni. Więc wystarczy zdążyć przed wprowadzeniem "nowelizacji". Także ten tego XD
@raul7788: A teraz sposób zakupu węgla znaleziony na fb (najważniejszy punkt 3 xDDD)
"1. Logowanie najlepiej przed 16 - super jak się uda i oczywiście widzę, ze jeszcze nic nie ma.
2. Czekam do 16 nie odświeżam bo boje się, ze mnie wyloguje.
3 Jest 16 dalej nic nie robię ale tez nic nie zmienia się na stronie … podejrzewam, ze musiałabym odświeżyć żeby wskoczyła dostępność… "
@Xsss: Przynajmniej jakąś stronę widziała XD
Jakiś pręgież chyba za odblokowane przyciski. Bez stron wbija, tylko qwa wbij co do sekundy XD
Na grupach życzliwi dają skrypt więc grażynki będą chitować XD
@raul7788: > Korekta dodatku węglowego. Co z wnioskami, które zostały już złożone?
Propozycja nowelizacji ustawy zakłada wydłużenie okresu rozpatrywania wniosków z 30 dni do 60.
U nas prawo działa wstecz, nie martw się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pawelgie: Złożony i nierozpatrzony w momencie wejścia aktualizacji ustawy. A jeśli np. ktoś złożył wniosek 20.08 nowelizacja wejdzie w życie 21.09 to wniosek z 20.08 musi być rozpatrzony do 20.09. Dwie opcje masowe odmowy przez gminy i ponowne składanie wniosków po update albo urzędy wojewódzkie będą wstrzymywały wypłatę kasy dla gmin, zwłaszcza te zarządzane wiadomo przez kogo. Swoją drogą urzędnicy nie mają swojego rozumu tylko muszą mieć odgórne wytyczne by stwierdzić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@raul7788: myślę że za bardzo wierzysz w profesjonalizm naszych urzędników, po prostu nie dadzą kasy i nie będzie wypłat, bo narazie tej kasy nie ma i jeszcze długo nie będzie, kto by się tam przejmował zasadami i terminami, to jest tylko dla obywateli
@marsellus: Profesjonalizm? XD Jest coś takiego jak KPA i określone czynności jeśli organ nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. To co sobie tam gadają w tv to tylko gadanie. Urząd nie ma żadnych narzędzi by Cię weryfikować, przyjdą do domu i co? XD Jak dla mnie można na spokojnie składać wnioski. Nim nowelka wejdzie w życie będzie po zabawie.
O tym,że kasy nie starczy z tego funduszu covidowego na to pisałem
@raul7788: i tak i nie, bo akurat żadna gmina jeszcze nie dostała przelewu z ministerstwa na wypłatę środków, więc w państwie z gówna jest możliwe, że będą rzeźbić przepisy wstecz. Jak pójdziesz do sądu to pewnie wygrasz, no ale ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@durielek2: dostała czy też nie to można sprawdzić występując z wnioskiem o dostęp do danych publicznych. Albo pytając grazynke w urzędzie XD
Dodatek jest przyjmowany w trybie uproszczonym czyli urząd opiera się na wniosku oświadczeniu i ceeb.
Fizycznie nie trzeba iść do sądu, bo skargę wnosi się do organu wydającego dezycje. Ogółem minie 30 dni i nie będzie kasy na koncie albo decyzji odmownej to dwa pisemka max 30 dni i
odmownej to dwa pisemka max 30 dni i kasa i tak będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@raul7788: albo nie będzie i #!$%@? zrobisz.

Bo na dodatki jest określona pula z budżetu i jak inni będą mieć wypłacane hajsy, to zanim ty się z tym odwołaniem uporasz to już będzie po piniondzach XD

nie zapominaj, że żyjesz w państwie z gówna, a nie państwie prawa
@pawelgie: patrz na swoje. Poza przekopiowaniem tekstu i cudzych tez pewnie niewiele do powiedzenia. Może twoje życie zweryfikowało nie moje.
Jak się zmieni system prawny w tym konkretnym aspekcie i będziesz miał własne tezy daj znać. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: