Wpis z mikrobloga

opis odnośnikaKurde moja pierwsza figurka w życiu. Zrobiłem błąd przy malowaniu spluwy. Użyłem mechanicus citadel zamiast leadbelcher na te metalowe miejsca po czym już nałożyłem Dark tone. Myślicie że mogę walnąć luźno teraz leadbelcher na to i to dobrze pokryje czy zostawić jak jest bo będzie tylko gorzej ?
#warhammer40k #modelarstwo
KomarCymeryjczyk - opis odnośnikaKurde moja pierwsza figurka w życiu. Zrobiłem błąd p...

źródło: comment_1661445600s8JLOaL7k1p8TzrfTSWubw.jpg

Pobierz
  • 17
Mogę poradzić tylko na przyszłość - podkład to podstawa. Czarny w sprayu. I na to dopiero dajesz warstwy kolorów. Z doświadczenia wiem, że jeśli położysz bazowy bez podkładu czarnego, to farba zacznie się dziwnie zachowywać na powierzchni.
Z podkładem też można kłaść cienkie warstwy farb bazowych, bo znowu, farba się dobrze zachowuje na podkładzie.
@KomarCymeryjczyk: To dobrze, że jest podkład. To się chwali. Nie chce wychodzić na jakiegoś experta od malowania ale co zauważyłem, że czasami lepiej dać dwie cienkie warstwy niż jedną grubszą. Taki protip to dobrze łączyć farbkę z wodą na jakieś szmatce nawilżanej albo na papierze. Nakładasz farbkę a potem lekko dodajesz wody, mieszasz i malujesz. Farbki typu Base od Cytadeli są często bardzo gęste.
Na znaku aquilli widać, że warstwa farby jest troge za gruba, bo skrzydła orzełka zrobiły się w jedną całość i nie widać detali faktury symbolu.
Oczywiście może to być efekt zelgo oświetlenia przy robieniu fotki :)
@BronislawCzevak: jako mokrą paletę używam papieru do pieczenia i sprawdza się spoko. Co do mieszania z wodą rozumiem że dosłownie kropelkę dolać? Generalnie staram się bardzo małymi dawkami malować i ewentualnie dołożyć gdy coś nie pokrywa. Będę robił kolejną figurkę wiedząc już jakich błędów popełniłem za pierwszym razem więc myślę że będzie sto razy lepiej ;)
@KomarCymeryjczyk: Tak jak @Aztec26626 piszę, krawędzią. Jak masz taki element jak kontur naramiennika czy też obwoluta naramiennika to możesz lecieć normalnie lekko dociskając. Załamanie konturu w naramiennika możesz jakimś washem pokryć aby nadać efekt cienia. Jednym z najważniejszych farbek jest Nuln Oil. Będzie Ci ratować cztery litery nie raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)