Wpis z mikrobloga

Znawcy #apple #applewatch proszę o pomoc. Ostatnio przesiadłem się na iphone’a 13 i chciałem podpytać czy warto wyposażyć się również w applewatcha. Czy może nie zmieni to za dużo w użytkowaniu telefonu i moim istnieniu. Jeśli twierdzicie, ze to fajny bajer to który warto wziąć: widziałem ze chyba 7 się najbardziej opłaca, bo najnowsza i tylko trochę droższa od poprzedniczek, ale nie wiem czy dobrze rozumuje. Czy wie ktoś może przy okazji skąd najkorzystniej wziąć taka zabawkę?
  • 22
@Pitol_: To tak. Powiadomienia dostajesz na zegarek, telefon leży cicho. Możesz odczytać wiadomości albo odebrać telefon na zegarku. Poza tym śledzenie aktywności w ciągu dnia, pomiar tętna, jakieś śledzenie sportów.

Pytanie czy potrzebujesz takiego przedłużenia albo jakiegoś bata, żeby się poruszać codziennie albo tego śledzenia sportów.

Fajna zabawka, ale jak nie wiesz czy potrzebujesz, to kieruj się raczej w stronę SE. A już na pewno poczekaj, bo na początku września jest
@Nie_znany: Czy do typowo siłowych treningów ten zegarek ma sens? Dlaczego radzisz SE? Widziałem ze jest on dość drogi jak na kilkuletni sprzęt. Czy zdarzają się jakieś eventy ze takie fanty są przeceniane albo na promocjach?
@Pitol_: Na siłowni on Ci pokaże czas, tętno i spalone kalorie. Do wszelkich zapisów ćwiczeń i ciężarów już przyda się apka jakaś, a te znacznie łatwiej obsłużyć na telefonie.

Bo jest tańszy, a jak nie wiesz czy potrzebujesz i chcesz to i w portfelu mniejszy ubytek. W tym roku możliwe, że go odświeżą, dlatego warto poczekać.

W elektromarketach tak. Na walentynki była promocja w Media markt chociażby, że drugi zegarek był
@Nie_znany: Śledzę właśnie tego Peppera od początku sierpnia i jakichś wielkich zmian nie widać za bardzo :/ a czy na produkty Apple są np jakieś przeceny z okazji black friday lub czegoś w podobie?
Jestem tez ciekaw czy pokazuje on kalorie spalone przez dzień czy tylko podczas treningu? Może łatwiej byłoby trzymać te kalorie dzięki temu
Czy są jakieś duże różnice między najnowszym modelem a SE? Bo szczerze mówiąc słyszałem już
czy na produkty Apple są np jakieś przeceny z okazji black friday lub czegoś w podobie?


@Pitol_: drobne i to nie zawsze na wszystko. Na przykład w zeszłym roku, na stronie Apple dostawałeś 200 złotych na karcie podarunkowej za AW SE. 7 nie była na tej promce bodaj, tak samo iPhone 12 pro i pro max też nic, jedynie podstawowe 12 i 12 mini. Jak już, to można polować na coś
@Nie_znany: Tak oglądam te dwa modele i jednak widać przewagę 7 - ekran wyglada znacznie lepiej bez tej czarnej ramki, no i te dodatkowe bajery fajnie by było tez mieć.
Zgadzam się w zupełności ze stwierdzeniem ze na pewno nie jest niezbędny ale fajnie by było go mieć. Jak pisałem wcześniej dopiero zaczynam wchodzić w świat Apple i strasznie mnie ciekawi ten gadżet
@Pitol_: Zegarek jest całkiem spoko, jak akceptujesz jego wady w postaci baterii. Bardzo przydatny podczas nawigowania przy pieszych wycieczkach, szybkie odczytywanie powiadomień, przez co wiesz, czy fatygować się po telefon, rozmowa przez zegarek jest całkiem spoko (ale tylko w domu), ja używam jeszcze do sterowania muzyką. W mojej ocenie trochę mały wybór tarcz można tworzyć swoje, ale jest to ograniczone. Zdecydowanie lepiej to wyglądało w samsungu. Zegarka używam jeszcze jako budzika
@rumapark: Jestem praktycznie pewien ze niedługo jeden u mnie wyląduje ale będę jeszcze czatował na jakieś wyprzedaże. Widziałem ze na ispocie była całkiem dobra cena za se 45mm ale niestety już chyba wszystkie wykupione.
@Nie_znany: I to pokazuje co spaliłeś podczas całego dnia? Dobrze odczytuje?
@Pitol_: tak. Te 2.922 to jest z aktywnego poruszania się, spacery, łażenie po domu, po sklepie, rower. Plus do tego jakoś tam na podstawie parametrów - wieku, tętna, wagi jakoś Ci to próbuje szacować całkowite kalorie w ciągu całego dnia
@Pitol_:@Nie_znany: jest jedna super zaleta która dużo osób nie bierze pod uwagę toniemy zbieranie danych przez długi czas i obserwowanie trendów serca natlenienie snu itd widać zmiany i ewentualne problemy co pozwala reagować z wyprzedzeniem na złe trendy