Wpis z mikrobloga

@Patres: Założyć konto na Synology. Wybrać testowy plan na 30 dni. Zrobić backup w chmurze. Wyjąc dysk 6 TB. Włożyć oba dyski 16 tb. Zrobić RAID. Przywrócić backup.
@clas: O tym nie pomyślałem, a nie mogę tego zrobić bez chmury? Wkładając 2 dyski i niech się kopiuję dane z jednego dysku na drugi?


@Patres: Możesz. Jeśli dane nie są ważne. W 95% przypadków rozbudowa się udaje. W 5% nie :/
Wiec ja bym zaczął od backupu. Chyba że masz pełen backup w innym miejscu.
@clas: Dzięki! Z tego co widzę to max mogę wybrać 5 TB więc chyba to nie przejdzie


@Patres: Wybierz firmowy i szalej :) uwaga! To będzie się długo przesyłało :)
@clas: serio, najprostszy sposob to przemielić 12T trafficu przez swoje łącze i chińską chmurę?

nie da się tego lokalnie sklonować w synology? xd

@xardas_pl: Jeśli wierzyć Synology to backup jest szyfrowany lokalnie.
Poza tym napisałem że może ten krok pominąć jeśli ma backup w innym miejscu. Zazwyczaj ludzie nie maja.
Wierzą że RAID to backup.
Albo nas to backup. A to tylko narzędzie.
@xardas_pl: @clas: @GodlessMike:

Nie spodziewałem się, że będzie to takie trudne. Chmury nie użyję, bo potrzeba 500GB na podręczną pamięć a tyle miejsca nie mam. No niemożliwe, że dodając nowy dysk w Synology nie ma przycisku klonuj xD Na youtube widzę, że ludzie robią repair, tylko że u mnie nie ma takiego przycisku

@Patres: U Ciebie nie ma takiego przycisku bo nie masz RAID. Nie ma czego naprawiać.
U Ciebie nie ma takiego przycisku bo nie masz RAID. Nie ma czego naprawiać.


@clas: Dzięki to ma sens. Nowy dysk mogę zmienić RAID ale tylko na SHR-2. (ale nie mogę to zrobić bo potrzebuję więcej dysków)

@Patres: Ale z założenia RAID (SHR to taki RAID Synology) to grupa dwóch lub więcej dysków tak jak chcesz zrobić RAID na JEDNYM dysku?