Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#krew #krwiodawctwo #rckik
Cześć,
Są pewnie tutaj jacyś krwiodawcy i osoby, które znają się na temacie. Wypełniając ankietę przed oddaniem krwi trzeba odpowiedzieć na pewne dwa pytania, które mnie interesują.
1. Nie można w ciągu ostatnich (chyba) 12 miesięcy być za granicą. Z czym to jest związane? Chodzi o ryzyko jakiejś choroby?
2. Nie można brać leków od łysienia. Czytałem że zawierają one minoxodil, który może powodować wyższe ciśnienie krwi. Chodzi tu bardziej o troskę biorcy czy dawcy?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6305c1ad1eed4ee6f4af75cb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 3
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: oni się tylko pytają CZY byłeś za granicą i gdzie. Ja odpowiedziałem ostatnio zgodnie z prawdą, że Tunezja to lekarka na badaniu tylko sprawdziła jakie tam są zagrożenia i tyle.
Co do drugiego to nie wiem. Póki co to mnie nie dotyczy.
  • Odpowiedz
Nie można w ciągu ostatnich (chyba) 12 miesięcy być za granicą. Z czym to jest związane? Chodzi o ryzyko jakiejś choroby?


@AnonimoweMirkoWyznania: nieprawda, można być za granicą, pytanie jest po to by dowiedzieć się czy byłeś tam gdzie panuje/panowała epidemia poważnej choroby.
czyli głównie chodzi o mniej rozwinięte kraje afrykańskie i azjatyckie

Nie można brać leków od łysienia.


@AnonimoweMirkoWyznania: zbyt duże uproszczenie bo wszystko zależy od leku,
w przypadku tych
  • Odpowiedz