Wpis z mikrobloga

@JPRW: nie wiem czy to oznacza, że nienawidzą Polaków, ale flaga UPA pokazywana przez oficjalne rządowe organizacje jest dla mnie nie na miejscu. Nie podoba mi się to.
  • Odpowiedz
@dzangyl: Symbole zmieniają znaczenia i sensy. Dla ciebie to jest flaga UPA, a nich symbol nie jakiejś skrajnej nacjonalistycznej ideologii, a flaga, pod którą od lat giną i walczą w obronie niepodległości, a także bezpieczeństwa reszty Europy w tym Polski.
  • Odpowiedz
Symbole zmieniają znaczenia i sensy. Dla ciebie to jest flaga UPA, a nich symbol nie jakiejś skrajnej nacjonalistycznej ideologii, a flaga, pod którą od lat giną i walczą w obronie niepodległości, a także bezpieczeństwa reszty Europy w tym Polski.


@JPRW: cóż za demagogia, na takiej zasadzie mozna znormalizować każdą flagę czy symbol włącznie ze swastyką
  • Odpowiedz
@etxeberia: Zdjęcie z 2015, wtedy ten żołnierz zginął na froncie. Co to zmienia? Wojna nie zaczęła się pół roku temu.

Tej flagi używają nacjonalistyczne organizacje na Ukrainie jak Prawy Sektor czy UNA-UNSO, Kongres Nacjonalistów Ukraińskich i wszyscy którzy odnoszą się do tradycji banderowskiej


@etxeberia: No i? Ktoś temu zaprzecza? Nie rozumiem co miałoby z tego wynikać. Prawy Sektor głosi jakieś antypolskie hasła? Postuluje ponowną eksterminację Polaków? Czy wręcz przeciwnie, pomimo
  • Odpowiedz