Wpis z mikrobloga

Większa ogólna aktualizacja #biedatech:

Z maluchem na razie nic, zjazd rowerem przełożyłem na po 1 września, bo jest tu tyle turystów że jakbym się sam nie zabił to istnieje wysokie prawdopodobieństwo że pomógłby mi jeden z nich- zapatrzony na któregoś dolomita zamiast na drogę.

Robię za to telefony i laptopy, ostatnio przywróciłem do życia Packarda Bella Argo C (MZ35). Dostałem go bez zasilacza, ale okazało się że ten od monitora tego krzywego gamingowego co rozbierałem na lajwie pasuje bez żadnych przeróbek xD Wyczyściłem, zmieniłem procka z marnego Celerona M410 na najmocniejszy jaki się dało wsadzić, dostał 2Gb RAMu zamiast mizernych 512Mb oraz kartę Wi-Fi której fabrycznie nie było. Na koniec 128Gb SSD, świeżutki WinXP (próbowałem 7 i za cholerę nie chce pójść, nie wiem czemu) i śmiga. Czasem tylko przy włączeniu chce bootować z sieciówki zamiast z dysku, ale wystarczy restart. A jakie gówniane rozwiązanie znalazłem w chłodzeniu to w ogóle głowa mała. Albo to ja jestem za głupi by to zrozumieć, nie wiem. Jak ktoś wie po co to tak było fabrycznie zrobione- niech się odezwie. Przy składaniu po prostu wywaliłem to, wyczyściłem do gołej miedziuchy i nacztałem Kryonauta (a jakże ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Nawet zgrabny komputerek wyszedł.

Zdecydowałem się też wywalić Flatrona F700B. Kupię se inny większy CRT. Ten płaski komp HP z poprzednich postów po moim rzeźnickim recapie nie wstał. Diagnoza: nie opłaca się. Demontaż tego co jeszcze da się użyć i reszta na hasiok.

Zamówiłem też fajną płytę główną na bazie której zbuduję "gamingowego" kompa trochę starszej daty. Jest to Asus P5Q PRO TURBO. Do tego w drodze jest dongiel HDMI-> USB którym chcę podłączyć lapka pod stacjonarkę i zrobić śmiesznego strima z modowanej Mafii TCOLH.

Przyszedł też iście obrzydliwy Sony Ericsson K810 którego kupiłem tam za 10 ojro. Jest lepiący i pełny brudu powbijanego w każdy zakamarek. Zrobię z 2 jednego na bank, a i może coś zostanie. Potem włożę w nową turecką pseudooryginalną obudowę. W drodze jest paczka z dobrą dziesiątką SE z Grecji, różne modele. Będzie oczywiście składane, przerabiane, manipulowane.

Piszcie jak chcecie lajwa z czegoś powyżej. Prócz Mafii która będzie tak czy inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tymczasem zadowolcie się zdjęciami Packarda, powoli będą wpadać, choć dużo ich nie będzie. Kolejność chronologiczna.

#komputery #elektronika #staretelefony #telefony #sonyericsson #retro
DonRzoncy - Większa ogólna aktualizacja #biedatech:

Z maluchem na razie nic, zjazd...

źródło: comment_1661189887KqW1XEdGeNBWXXU6u7bz0V.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz