Wpis z mikrobloga

#barylkakrwi

38 967 - 500 = 38 467

Psim swędem udało się jeszcze załapać w tym roku na płytki :) W RCKiK na Saskiej w Warszawie istne oblężenie płytkowców - dzisiaj panie miały podobno rekord bo zgłosiło się ich aż 60! Na moje szczęście bardzo brakowało im A Rh - więc badania miałam robione poza kolejką. Przez 55 minut zdążyłam przeczytać trochę książki, więc minęło bardzo szybko.
źródło: comment_o71PRNerKsbn6qOANBqpe5xr75TlTJjl.jpg
  • 8
@haxxx: 1. Mh, kończyłam po szesnastej więc już praktycznie zamykali, panie doliczyły się aż tylu

2. Wydaje mi się, że standard płytkowy to nie tylko 300 ale też 250. Może to dlatego, że nie miałam ich jakoś wybitnie duzo (238)
@easnadh:

1. mega dużo, jak mieszkałem w łodzi i oddawałem to średnia na dzień to była pewnie w granicach 10

2. pamiętam jeszcze czasy jak z ok 250k płytek łapałem się na podwójną donację, ale potem zmienili zasady i tylko 300 ml brali, a 600 ml od tych co mają powyżej 300k płytek
@piotrfelix: na pewno jeszcze w MSWiA przynajmniej jakiś czas temu można było oddawać płytki (separator na dwie ręce). Nie jestem pewna jak jest teraz, ale przypuszczam, że nadal można.