Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Hejka Mirki. Swego czasu zainteresowałem się firmą Blitzwolf (gniazdka, włączniki, moduły itp) i jestem zadowolony ale jest jeden problem, problem z dostępnością ich produktów smart. Polećcie jakąś konkretną dobrą firmę zajmującą się produkcją elementów Smart i którą już sprawdziliście. Dobrze gdyby ta firma spełniała poniższe wymogi:

- dostępność
- głęboka integracja z systemem od Google (gdzie mogę to praktycznie wszędzie wszystko załatwiam głosowo)
- duży wybór - gniazdka, włączniki światła 1/2/3 "przyciskowe", przekaźniki, przełączniki i inne *iki. Chcę uniknąć sytuacji gdzie aby sprawdzić na przykład zużycie prądu trzech różnych gniazdek muszę mieć trzy apki
- mile widziane statystyki zużycia, tworzenie własnych tasków (when X then Y) czy inne ciekawe "fiuczery" o których istnieniu nie mam pojęcia
- trwałość - wiadomo, gniazdko wymienia się najszybciej co remont a te na pewno nie odbywają się co dwa lata czyli średni okres gwarancji producenta na elektronikę
- ładny wygląd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obrazek dla zwrócenia uwagi ale takie wtyczki również mnie interesują

#smarthome #homeassistant #inteligentnydom #googleassistant
Pobierz Ar_0 - Hejka Mirki. Swego czasu zainteresowałem się firmą Blitzwolf (gniazdka, włączn...
źródło: comment_1661141048xiN650tKqbt4NvN3DHJi3Z.jpg
  • 13
@Ar_0: zainteresuj się tuya. To jest wspólny protokół komunikacyjny dla wielu urządzeń i producentów. Podobają ci się kontakty firmy z? Jak jest tuya to bierzesz. Firma y ma lepsze gniazdka, ta sama historia
@Ar_0: tylko HomeAssistant, tasmota i używanie wszystkiego co ma wifi ( ͡º ͜ʖ͡º) a tak na serio to zainteresuj się firma sonoff, mam ich gniazdek/włączników/przekaźników kilkanaście sztuk i wszystko działa idealnie. Ewentualnie xiaomi, z tymi też nie mam problemów i design wg mnie lepszy.
Jeśli idziesz w home-assistanta i urządzenia masz zamiar łączyć po zigbee2mqtt, to ze swojej strony polecam uważać na gniazdka Zigbee, a jeżeli już to bardzo uważnie sprawdzać kompatybilność w z2m. Poleciałem ostro w temat bo niby z wgrywaniem Tasmoty nie trzeba się męczyć jak przy WiFi, ale efekt jest taki, że nie jestem w stanie od dłuższego czasu dostać w swoje ręce w pełni działającego gniazdka. Zamawianie z allegro non stop kończy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziabonq:

Gosund, Blitzwolf i jeszcze kilka innych to klony Tuya. Sciagnij apke Tuya i beda tam dzialac.

Właśnie odpaliłem apkę Tuya i przez chwilę zastanawiałem się czy przypadkiem nie uruchomiłem Blitzwolfa, prawie że klon 1:1

Przy kilkunastu urzadzeniach tuya na wifi, router bedzie zapchany jesli ciulowy

Tym się nie martwię, chatę mam ładnie "osieciowaną" (mesh) i to nie tanim sprzętem

@JanuszexCompany: dzięki wielkie za info. O Zigbee na razie wiem