Wpis z mikrobloga

No to teraz czas na raport z mojego placu boju z #wiertnica do #pompaciepla
Pompa tłokową spisuje się świetnie, wydajność jest cały czas stała. Jedyny problem który wkurza to kulki zaworów zwrotnych odbijające się obudowę. Dołożyłem nawet sprężynki ale nie pomogło.
Dzisiaj były pierwsze próby po ostatnich modernizacjach. Przy dokładaniu kolejnej żerdzi zauważyłem gejzer z rury. To był tylko początek. Silnik hydrauliczny nie miał siły obrócić gryzera a maszt nie miał siły wyrwać tego zestawu z ziemi. Na szczęście sam to budowałem i wiem mogę podwoić siłę rwania masztu. Założyłem zawiesie i ognia w górę, aż podrywało przód (w sumie ciężko określić gdzie jest przód a gdzie tył). W mojej wiertnicy są 4 łapy stabilizacyjne, dwie przyczepione do ramy i dwie do masztu, dołożone później po tym jak się zorientowałem że maszt jednak sporo waży i w czasie podnoszenia żerdzi mogłoby się przewalić.
No i właśnie te na szybko dołożone łapy po dzisiejszej akcji wyglądają tak, jak przystało na tag #konstruktorelektrykamator
Muszę zrobić to z troszkę innego materiału, tzn ze stali ale o innym przekroju.
bambus94 - No to teraz czas na raport z mojego placu boju z #wiertnica do #pompaciepl...

źródło: comment_1660948851Ak7Jukn4fkMFigpjppdeKS.jpg

Pobierz
  • 2