Wpis z mikrobloga

Myślę powoli nad zmianą auta. Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi. Jeżdżę ostatnio sporo, około 2-3 tyś km miesięcznie. Głównie trasy, ale czasami muszę dojechać po gruntówkach kilometr lub więcej. Najważniejsze dla mnie jest kilka spraw: bezpieczeństwo, komfort jazdy, wyciszenie, jako takie normalne spalanie.

Dotychczas jeździłem starociami Astra H i Mondeo Mk4. Oba w benzynie. Mondeo komfort całkiem niezły, ale kusi mnie teraz iść w jakąś markę premium.

Czytałem już sporo ale w głowie dalej mętlik. Nie chce raczej typowego dużego suva, zostawię jako drugie sobie mondeo mk 4 w kombi na rodzinne wyjazdy, a to ma być typowo auto dla mnie do pracy i wyjazdy z rodzinną dookoła komina. Początkowo myślałem o jakimś kodiaqu, tusconie etc. ale chyba wolę coś bardziej kompaktowego i tutaj natrafiłem na Lexusa UX 250h. Co myślicie? Jakieś alternatywy? W nówkę chyba nie ma sensu się ładować, myślałem wziąć 2-3 letnie w leasing, rata na jaką sobie mogę pozwolić to plus minus 2 tyś. Czy faktycznie taki lexus z jakimiś naprawami to gruba sprawa i spore koszta? Nie byłem jeszcze na żadnej jeździe próbnej, póki co myślę w co celować w ogóle.

#leasing #jdg #samochody #dzialalnoscgospodarcza #motoryzacja #lexus
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

UX 250h


@ysza: zmieścisz się do tego? Masz 160 cm wzrostu?

Jak chcesz coś cichego, to możliwe, że kodiaq nie będzie dobrym wyborem - mam tiga II i dupy nie urywa z wyciszeniem.
  • Odpowiedz
@kuncfot: aż tak źle w tym ux? ( ͡° ʖ̯ ͡°) mam 185cm

wyciszenie jest dość ważne dla mnie ze względu na częste rozmowy przez telefon i ogólnie jadąc parę h przez autostradę na dłuższą metę wnerwia ten szum
  • Odpowiedz
@ysza: w zeszłorocznym modelu nie mieściłem się, mimo opuszczonego na max fotela. Mam 187. Niższe ale nie szczupłe osoby też bębna nie zmieszczą.

Proponuję superb scout albo coś w tym typie.
  • Odpowiedz
@ysza: z tego co widzę na filmikach to on się nie mieści, tylko jakoś tam wciska. Na hopce jak podrzuci samochód, to głową przywali w szyber. Sam się musisz przymierzyć, Tobie musi pasować.
Dla mnie było klaustrofobicznie tym bardziej że o kodiaqu pisałeś. W kodiaqu rozwalisz się jak Pan za kółkiem, osoba o Twoim wzroście zmieści się komfortowo za Tobą a bagażnik ciągle będzie wielkości wnętrza tego lexa.
Ale jakość
  • Odpowiedz
@kolejny_wolny_nick: racja, dawaj znać po jeździe próbnej, kusi mnie hybryda bardziej żeby długofalowo oszczędności były, ale ogólnie daj znać jak faktycznie z tym miejscem i ogólnie odczucia Twoje.
  • Odpowiedz
@ysza: A więc odbyłem jazdę, auto zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie, materiały i spasowanie w środku sztos. Skrzynia CVT z symulowanymi biegami - trzeba się przyzywczaić, lepiej niż w toyotach. Miejsce w środku - samochód ma wysoko prowadzonà linię okien, siedzisz trochę jak w czołgu, ale miejsca tak do 180-185 jest wystarczająco. Za mną na styk zmieściło się dziecko w foteliku (5 lat, ja za sobą też siadłem ale
kolejnywolnynick - @ysza: A więc odbyłem jazdę, auto zrobiło na mnie bardzo pozytywne...

źródło: comment_1661231677tItcomGsJo3VfImBiQk1nW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz