Wpis z mikrobloga

@appmstt: @el3m: brak szafy w wiatrołapie, za duża łazienka, troszkę mały salon i drzwi na taras jeszcze go pomniejszają(lepsze byłyby przesuwne) ,z sofy do do tv bedzie 5m?. Ogolnie spoko rozplanowane
  • Odpowiedz
  • 0
@appmstt: @appmstt: w wiatrolapie będzie szafa na lewej ścianie, w dużej łazience będzie również pralnia, drzwi na taras będą 100/90 + okno fix 250x230. Do ścianki tv jest 5,1 m
  • Odpowiedz
  • 0
@Miszcz_Joda: Chyba dlatego ze wtedy nie było podziału na pomieszczenia i dlatego tak wskazywało. Później zrobiłem niewidzialne ściany i jest tak jak obecnie widać.
  • Odpowiedz
No to sporo te 4,6m do tv. To z kalkulatorów wychodzi ponad 120" dla 4k . Chyba że nie jesteś maniakiem jakości to tv 65-85" wystarczy. Z ciekawości w jakim budżecie się planujesz zmieścić, system zlecony czy samemu, i z jakich materiałow, ściany, strop, pokrycie dachu?
  • Odpowiedz
@el3m:

Piec na paliwo stałe - odpuść, tak samo wentylację grawitacyjną. Idź w jakieś bezobsługowe źródło ciepła.
Dom do inwestycja na lata, nie ma sensu robić przestarzałych rozwiązań.
Nowoczesny ocieplony dom przy braku prądu spokojnie wytrzyma wiele godzin, zanim sie wychłodzi. A jak się boisz kilkudniowych przerw w dostawie prądu to zrób sobie kominek-kozę.

Kuchnię można zwęzić, 373 to strasznie dużo, ja mam 300 i mam wrażenie że jest za
  • Odpowiedz
  • 0
@appmstt: No właśnie jeśli chodzi o odległości my wi wydaje dużo i na pewno wystarczająco, a jest dużo głosów ze mało ¯_(ツ)_/¯
Budżet narazie nieokreślony, system gospodarczy, wykończenie sam na ile będę umiał, ściany może się uda dźwignąć z pomocą ale to narazie niepewna kwestia, dach sam, elewacje myśle ze tez sam.
Nad materiałami nadal się zastanawiam, strop żelbetonowy, dach więźba + blachodachówka. Wentylacja grawitacyjna.
@asiajasiabasia: Myśle o
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o kuchnie to tam jest ścianka nośna przy spiżarni wiec nie bardzo wchodzi w grę przesunięcie. Ewentulanie zrobić słupy i wtedy już tak.


@el3m: To do dupy architekt, bo skoro to jest parterówka to można zrobić wiązary i nie potrzebujesz żadnych ścian nośnych w środku ani lanego stropu. Wtedy sobie aranżujesz rozkład pomieszczeń w domu jak chcesz.

Myśle o pompie ciepła, piec jest wstawiony tylko żeby w przyszłości ewentualnie była możliwość i żeby nie trzeba już się bawić z pozwoleniami (tam doradził
  • Odpowiedz
  • 0
@asiajasiabasia: To był mój pomysł z racji iż nie wiadomo jak to z tymi pompami będzie w przyszłości. Co jeśli trzeba będzie przejść powiedzmy na jakiś pelet czy gaz a komina nie będzie. Jeśli chodzi o rekuperacja to my poprostu lubimy sobie otworzyć okno czy balkon i zrobić przewiew, przy rekuperacji to raczej mało rozsądne.

Tak czy siak nie jestem w branży, dlatego dziękuje za każdą poradę. Jeśli chodzi o
  • Odpowiedz
To był mój pomysł z racji iż nie wiadomo jak to z tymi pompami będzie w przyszłości.


@el3m: A co ma być?

Te urządzenia od dawna funkcjonują na rynku i zapewne masz jedno w domu (lodówka). Klimatyzacja w domu czy w aucie to też pompy ciepła. Funkcjonują na rynku od kilkudziesięciu lat. Kupując jakiekolwiek urządzenie zastanawiasz się "jak to z nim będzie w
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o nowoczesne technologie to o czym warto jeszcze pomyśleć?


@el3m: O klimatyzacji. Lata będą coraz bardziej gorące. Pomyśl gdzie zrobisz klimatyzator/klimatyzatory i wymiennik. Na etapie budowy łatwiej zrobić taką instalację niż potem jak będziecie mieszkać i okaże się że macie w środku +28 stopni i jest wam jednak za gorąco. Kucie potem ścian w świeżo wykończonym domu może być mało przyjemne.
  • Odpowiedz
Myśle o roletach żaluzjach ale to tez spore koszty.


@el3m: Rolety czy żaluzje też się przydają. Odcinają nadmiar słońca w lecie, wieczorem zapewniają prywatność
- opuścisz je i możesz w domu chodzić choćby na golasa. Lepiej założyć od razu, podtynkowe, niż później na tynku albo pruć elewację.

Jak nie masz kasy i chcesz oszczędzać, to tym bardziej nie stać cię na zbędne rzeczy "na wszelki wypadek" które chcesz stawiać -
  • Odpowiedz