Wpis z mikrobloga

#wykop
każdy wpis na wykopie o #ppk to złoto XD

https://www.wykop.pl/link/6779963

śmiejo sie z kredyciarzy #kredythipoteczny że nie wiedzą czym jest wibor3m, rata kapitałowa i jak liczone są odsetki.

ale jak tylko pojawi się temat ppk na głównej to jest skowyt że złodzieje, że zmuszajo, że dziewczyna 3 razy zmieniała prace i "zawsze każę jej się wypisywać" XDDD
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powodzenia: szkoda, że nikt nie wspomina o tych dodatkowych procentach od pracodawcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja mam 2+4 i sobie chwalę. Już raz wypłaciłem i nie zawacham się zrobić tego kolejny raz :D

Edit: nikt z dzbanów piszących te kocopoły
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mr_Frodo: ppk może jest dobre w januszexach co o każdą podwyżkę 2% trzeba walczyć nie wiadomo ile i słuchać, że szef łaskę robi xD
W normalniej firmie po prostu dostajesz podwyżkę, a nie że rząd zmusza do "inwestowania" w jakieś spółki skarbu państwa a potem jeszcze #!$%@? zabiera 30% na ZUS jak chcesz wypłacić xD Bo tam chyba jest taki wymóg, że te fundusze muszą jakąś część inwestować w SSP
  • Odpowiedz
@QuakDev: tak masz rację, że lepiej dostać podwyżkę, ja to traktuje jako formę "odkładania pieniędzy" i wyciągania przy okazji wakacji, sam bym pewnie nie odłożył, albo musiałbym znaleźć inną formę
aktualnie fundusze te są poniżej średniej, wiec w tym roku się wstrzymałem

Fundusz w ramach Części Dłużnej może lokować:

1) nie mniej niż 70% wartości aktywów w:

a) papiery wartościowe emitowane, poręczone lub gwarantowane przez Skarb Państwa, Narodowy Bank Polski, jednostkę samorządu terytorialnego lub przez centralne władze publiczne lub bank centralny państwa członkowskiego, Europejski Bank Centralny, Unię Europejską lub Europejski Bank Inwestycyjny, albo przez organizacje międzynarodowe, pod warunkiem, że papiery emitowane, poręczone lub gwarantowane przez te organizacje międzynarodowe posiadają rating na poziomie inwestycyjnym nadany przez agencję ratingową uznaną przez Europejski Bank Centralny w
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mr_Frodo: 70 procent?! O #!$%@? xD
Tak więc lepiej dostać podwyżkę i odkładać na przykład na jakichś ETFach zagranicznych na XTB albo gdzieś indziej... Według mnie bezpieczniejsza opcja niż SSP pod zarządem pisu.
  • Odpowiedz