Wpis z mikrobloga

wydanie na steam przypomniało mi w sumie, że zawsze chciałem w to zagrać i zawsze coś stało na przeciwko, ale wydaje mi się, że polubie ten system, troche casualowego grania, gdzie jak wrócę po 3-5 miesiącach to nie będę musiał nadrabiać całego gearu jak w wowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale mam parę pytań:
1) wiem, że są megaserwery, worldy i shardy, tylko nie wiem do końca na co ma wpływ wybór serwera? skoro większość aktywności jest wspólna na megaserwerze, a domyślnie chciałbym pewnie grać tak w 70% content pvp, można być w jednej gildii z postaciami innych "worldów"?czy np częsciowo jak w wowie, ze mythic raidy nie są cross serwerowe? coś widziałem o wojnach serwerów ale niezbyt rozumiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
2) od razu oczywiscie nie planuje kupić dodatku, ale czy poprzednie dodatki też są zawarte jak w wowie i kupuje tylko najnowszy czy trzeba wszystkie?
3) +- jak jest z tym grindem? bo nie chciałbym mmo w stylu jakiegoś arka czy innego metina z biciem mobów w nieskończoność ʕʔ
4) no i trochę co do 1, jest jakiś hehe polski serwer w stylu burning legion?
5) łotrzyk serio taki trudny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
6) wow is no longer my frend, now gw2 is my best frend

#guildwars2
  • 6
  • Odpowiedz
@Toent: nie grałem w to aż tyle i znawcą nie jestem, więc jak gadam głupoty niech ktoś poprawi:

1) Jest megaserwer, a ten podział na serwery dotyczy tylko i wyłącznie Open PVP, czyli specjalnego trybu, na który wchodzisz osobno i wtedy ma to znaczenie.

2) Będą różne wersje do sprzedaży, na ogół darmowa będzie podstawka. Pozostałe dodatki płatne, do kupienia wszystkie razem lub osobno (PoF i HoT pewnie
  • Odpowiedz
@Toent: Jeśli chodzi o grind to zależy jakiego typu graczem jesteś. Topowe itemy nie są wymagane, tu chodzi tylko o flex w postaci wyglądu. I zdobycie topowych czyli legendarnych itemów to mnóstwo czasu i cierpliwości.
W tej grze bycie kozakiem to raczej nauczenie się grać swoją postacią po prostu. System walki jest dość rozbudowany i można na wiele sposobów grać daną klasą (klasy mają jeszcze profesje).
  • Odpowiedz