Wpis z mikrobloga

Koledzy pomuście. W ciągu tygodnia zdarza się kilku albo kilkunastokrotnie do nagłego wyłączenia prądu, ale wyłącza się tylko u mnie konkuter i światło, w drugim pokoju telewizor. W reszcie domu prąd normalnie jest, indukcja prądu nie traci bo zegarek się nie resetuje. Teraz znowu miałem taką akcję, dlatego zostawiłem specjalnie włączony dekoder u mamy, ale mimo braku prądu się nie wyłączył(chciałem sprawdzić czy zegarek się zresetuje). Te braki w zasilaniu trwają dosłownie jakieś ułamki sekund cyk i nie ma. Mieszkamy w domu wielorodzinnym. Od w sumie kilku lat jest podejrzenie, że to somsiad mógłby się jakoś wpiąć do naszej skrzynki(?) bo jest u niego w piwnicy. Chwalił się też często, że u niego rachunki za prąd są malutkie, a raz dostał 10 zł (kilka lat temu ofc) chociaż telewizor jest u niego włączony non-stop. Teraz przez te dodatkowe opłaty pewnie ma parę złotych więcej. Jakieś 12-13 lat temu była akcja że nagle prąd u nas i somsiadów zza ściany wywaliło na cały dzień. Okazało się, że z zięciem modzili coś przy skrzynce że aż dziurę w niej wypalili albo przy czymś związanym z tym. Mamunia myślała o wezwaniu elektryka ale u niej słomiany zapał, a energa sama nie przyjedzie, chyba że się udowodni że somsiad kradnie od nich. Czy w związku z tymi nagłymi brakami prądu jest możliwość że somsiad coś majstruje? Wczoraj rachunek za prąd 406 zł za dwa miesiące przyszedł, 616 kwh zużytych pomimo że mamy nie było w domu przez miesiąc, ja nie gotowałem sobie tylko po prostu siedziałem przed konkuterem bo homo office 8 godzin dziennie. Jak będą te podwyżki prądu to się chyba osram XD
#elektryka #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 22
  • Odpowiedz
@cybulion: pytałem się koleżanki i u niej za dwa miesiące (4 osoby + 3 lokatorów) rachunek wynosi 750-800 zł. Trochę słabo, to wygląda biorąc pod uwagę że u mnie dwie osoby i rachunek 400 zł
  • Odpowiedz
@Hansim33: Był tutaj na mirko typ który zajmował się tego typu rzeczami. Za darmo by tego pewnie nie zrobił ale przy takich rachunkach szybko by się zwróciło.
  • Odpowiedz
@cisza666: mama rozmawiala z pania w salonie energi to powiedzieli ze jesli jest podejrzenie ze ktos kradnie nam to wtedy musimy na wlasna reke elektryka wzywac a jesli podejrzenie jest ze kradnie z energi to wtedy oni sami jada
  • Odpowiedz
W reszcie domu prąd normalnie jest, indukcja prądu nie traci bo zegarek się nie resetuje. Teraz znowu miałem taką akcję, dlatego zostawiłem specjalnie włączony dekoder u mamy, ale mimo braku prądu się nie wyłączył(chciałem sprawdzić czy zegarek się zresetuje). Te braki w zasilaniu trwają dosłownie jakieś ułamki sekund cyk i nie ma.


@Hansim33: Wiele urządzeń AGD czy innych pobierających mało prądu ma na tyle pojemne kondensatory że krótkie przerwy w
  • Odpowiedz
@biskup2k: zasilacz be quiet, wyłącza się nie tylko konkuter ale cała listwa + światło, z tym dekoderem to zapomniałem po prostu o tym że on tak od razu sie nie wylaczy w przeciwienstwie do indukcji, tam jakikolwiek brak zasilania powoduje reset zegarka
  • Odpowiedz