Wpis z mikrobloga

Ile zarabiają dentyści?
Rosnące wizyty usług stomatologicznych rozpalają wyobraźnię, jeśli chodzi o zarobki dentystów. Z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że mediana miesięcznego przychodu brutto w 2019 r. wśród lekarzy dentystów wyniosła 11,4 tys. zł brutto. W przypadku lekarzy dentystów najwyższe zarobki notowano w grupie wiekowej 40-49 lat, a najniższe w grupie 65 i więcej lat.

ciekawe, myślałem że przy takich cenach te zarobki są znacznie wyższe

więcej: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ile-kosztuje-wizyta-u-dentysty-sprawdzilismy-cenniki-stomatologow/nflvedq
#dentysta #stomatologia
  • 11
@affairz: zapominasz o kosztach - sporo materiałów jest jednorazowa, a sprzęt to często leasing, bo kogo byłoby stać na takie zakupy od ręki. Do tego trzeba to wymieniać, bo wchodzą lepsze technologie
@affairz: Zysk gabinetu nie idzie w parze z zyskiem stomatologa; w prywatnej praktyce te zarobki prawdopodobnie będą wyższe (przynajmniej w przeliczeniu na roboczogodzinę, ale to tylko moje założenie).

+ koleżanka dentystka żaliła się, że ceny materiałów stanowią istotną część kosztów wizyty a ostatnio ich ceny miały wzrosnąć
@pinkfloyd12: 5 dych na sprzęt to za mało. Jak mi kiedyś dentystka mówiła ile kosztują same plomby, gdzie to malutka tubka, to robocizna nie wychodzi aż tak dużo. Tyle tylko że sprawny stomatolog w godzinę spokojnie 3 bezproblemowych klientów obskoczy. Jeśli to niewielkie ubytki i nic ponad to
@krzaczor93: raczej błędne założenie. Prywatna praktyka opłaca się jak masz jeszcze że dwóch wyrobników. Najbardziej opłaca się robić pod szyldem kliniki, zysk pół na pół po odjęciu kosztów materiałów, ale nie obchodzi cibie gabinet, asystent, recepcja i inne pierdoły
@krzaczor93: no nie wiem czy tak znowu dużo, kompozyt (cena z bondem i wytrawiaczem) pewnie będzie jakaś stówa za jakiegoś najpopularniejszego Filteka w strzykawce 4-5g, z której zrobisz trochę tych zębów jednak, jednak myślałem, że koszty personelu są znacznie (kilkukrotnie) wyższe niż materiałów, a z takich wynagrodzeń nie do końca to wynika
@ZACIENTY_CAPSLOCK:

@affairz: no nie wiem ile, ale moj dentysta kilka mc temu kupił astona martina coupe XD


A moja dentystka kilka miesięcy temu złamała nadgarstek i miała przymusowy urlop bezpłatny.

@affairz:

mediana miesięcznego przychodu brutto w 2019 r. wśród lekarzy dentystów wyniosła 11,4 tys. zł brutto


Trochę niewiarygodne jednak. Chyba że tak dużo ich gdzieś na prowincji.