Wpis z mikrobloga

Możecie mi doradzić w związku z rowerem z Decathlonu Rockrider 520? Pękł mi łańcuch po miesiącu użytkowania, oddałem rower. a gwarancję, łańcuch wymieniony, ale pojawił się nowy problem. Kiedy wybrany jest przełożenie 2,3,4 od końca, wtedy łańcuch przy silnym naciskaniu na pedał losowo przeskakuje pomiędzy sąsiednimi zębatkami. Najczęściej dzieje się to w momencie ruszania z miejsca. Podejrzewam, że serwis zrobił coś źle. Jak opisać ten problem w serwisie, aby mnie nie olali?

#rower #mtb #decathlon
Pobierz czlowiekzlisciemnaglowie - Możecie mi doradzić w związku z rowerem z Decathlonu Rockr...
źródło: comment_16605840416xKzv6pv089CY3drLLOzbN.jpg
  • 10
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: żeby być dokładnym to może być: uszkodzona lub źle wyregulowana przerzutka, krzywy hak, krzywa oś, krzywy tylny trójkąt, zużyty łańcuch, uszkodzona kaseta.
@bladybezczel: w obrębie kaseta-przerzutka ma być wszystko ładnie liniowo, najlepiej to widać jak obrócisz rower i spojrzysz na odcinek łańcuch łączący kasetę z przerzutką, jeśli nie jest idealnie prosty to jest źle ustawiona przerzutka albo krzywy hak.